Kitört a koreai-japán rakétapánik - Nagyítás-fotógaléria
Észak-Korea vasárnap kilövőállásba helyezte mindhárom egységét annak a hordozórakétának, amellyel április 12. és 16. között műholdat akar az űrbe juttatni. A hírre Japán elrendelte légvédelmének teljes mozgósítását, a japán hadsereg felkészül egy nukleáris csapás elhárítására. A ballisztikus rakétakísérlet sértené az ENSZ Biztonsági Tanácsának érvényes határozatát, miközben Észak-Korea azzal érvel, hogy nem "tiltották el" a világűr békés használatának lehetőségétől. Szöul és Tokió korábban már közölte, hogy amennyiben területükre veszélyesnek ítélik a rakétát, vagy annak lehulló darabjait, azokat megsemmisítik.
Peking aggódik az észak-koreai fejlemények miatt
Kínát nyugtalanítja Phenjan ballisztikus rakétával történő műholdfellövési terve és további diplomáciai lépéseket szorgalmaz - derült ki a kínai külügyminiszter vasárnapi szavaiból.
Menekülnek a légitársaságok az észak-koreai rakéta elől
Több légitársaság is módosítja ázsiai járatainak útvonalát, hogy elkerülje annak a műholdat szállító rakétának a pályáját, amelyet Észak-Korea a következő napokban lőne fel - jelentette a Fülöp-szigeteki polgári repülési hatóságra hivatkozva a Bloomberg.
Washington: komoly provokáció a koreai rakétaindítás
Az amerikai és a dél-koreai védelmi miniszter is komoly provokációnak tekintené, ha Észak-Korea - mint tervezi - a következő napokban műholdat bocsátana fel nagy hatótávolságú rakétával - közölte a Pentagon.
Kilövi hordozórakétáit Észak-Korea?
Észak-Korea kilövőállásba helyezte vasárnap mindhárom egységét egy hordozórakétának, amellyel április 12. és 16. között műholdat akar az űrbe juttatni.
Washington Pekingtől várja az észak-koreai rakétakísérlet leállítását
Az Egyesült Államok arra sürgeti Kínát, hogy "az elkövetkező órákban és napokban" gyakoroljon nyomást Észak-Koreára annak érdekében, hogy lépjen vissza a műholdfellövéstől, amelyet Washingtonban álcázott rakétakísérletnek tekintenek - jelentette be hétfőn az amerikai külügyi szóvivő.