Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Liszt Ferenc születésnapjára nyitják meg a Zenekadémia három éve bezárt kapuit. A szecessziós épületről lekaprták a szocialista idők festékrétegeit, így száz éves cirádákra és színekre bukkantak a restaurátorok. A koncertkedvelők örülhetnek, az autósok viszont utálni fogják a Liszt Ferenc téri átalakításokat. A hvg.hu bejárta az felújított épületet.

Október 22-én, Liszt Ferenc születésnapján nyílik meg újra a Zeneakadémia. Az épület előtti téren és a Dohnányi Ernő utcában sem parkolhatnak ezentúl autók, a teret macskakővel burkolják a korzózóknak.
Stiller Ákos
A Zsolnay burkolatok és kerámiák meghatározóak a Zenekadémia építészetében.
Stiller Ákos
A régi Király utcai udvart befedték, itt most VIP-terasz kap helyet.
Stiller Ákos
Az art-deco megbújik a részletekben.
Stiller Ákos
A Kisterembe az 1912-es csillárt Grünberger Tamás készített el a korabeli fotók alapján.
Stiller Ákos
Ide somfordálhatnak majd be a későn érkező diákok, hogy belehallgassanak a koncertekbe.
Stiller Ákos
Az 1904-es állapothoz ragaszkodtak a restaurátorok.
Stiller Ákos
Az orgonát még nem újították fel, az orgonakoncertekre még két évet várni kell.
Stiller Ákos
Stiller Ákos
A rektori irodában eredeti art deco íróasztalnál és széken ülhet majd Batta András, az egyetem vezetője.
Stiller Ákos
Apollón-szentély, a Nagyterem
Stiller Ákos
Október 22-én zártkörű gálaesten nyitja meg a kapuit a Zeneakadémia, a nagyközönség október 25-re válthat először jegyet.
Stiller Ákos
Jeney 70, születésnapi hangversenyére 3500, 2800, illetve 1500 forintos árakon.
Stiller Ákos

Kövessenek minket a Facebookon is!

NIZS, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

Az ég és az űr legcsodásabb pillanatai - Nagyítás-fotógaléria

Két magyar versenyző – Francsics László és Éder Iván – is bekerült a legjobbak közé a brit Királyi Obszervatórium és a Sky at Night magazin által meghirdetett ''Astronomy Photographer of the Year'' fotópályázaton. A díjazott művekből Greenwichben rendeztek kiállítást, mely csütörtökön nyílt meg és február 23-ig tekinthető meg. Nézze meg a hvg.hu-n a legjobb képeket.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Olvasni muszáj – a könyv világnapja – Nagyítás-fotógaléria

Ma van a könyv világnapja, bár nyilván kérdés, szüksége van-e egyáltalán a könyvnek egy kinevezett ünnepnapra. Az UNESCO április 23-án, Shakespeare és Cervantes halálának napján a könyvek tiszteletének fontossága mellett az olvasás élményére hívja fel a figyelmet. A könyv a legnagyobb csoda, a hatalomhoz és a boldogsághoz vezető egyetlen út, elmélkedett Gorkij, és ehhez talán még azt lehet hozzátenni: ha valaki az olvasás szerelmese lesz, biztos lehet abban, soha nem csalják meg. Montesquieu-nek is igaza van: a könyv bűvös talizmán, Victor Hugo szerint a könyv hideg, de biztos barát. Az ünnep a számvetésre is jó. Melyik a kedvenc könyvem, mit olvastam utoljára, melyik lesz a következő. Jó hír, hogy a vasárnap este zárult jubileumi, XX. Nemzetközi Könyvfesztiválon rekordszámú közönség volt, nem olyan jó, hogy a világon több mint 1 milliárd ember még soha nem részesült az olvasás élményében. Mark Twain úgy látta, egy olyan ember, aki nem olvas könyveket, semmivel nem különb annál, mint aki nem tudja elolvasni őket. Összeállításunk azt bizonyítja, a világ szereti a könyveket, mert olvasni nemcsak hasznos, hanem örömforrás is.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

50 éve halt meg Edith Piaf – Nagyítás-fotógaléria

Soha nem volt könnyű élete a világ talán leghíresebb sanzonénekesnőjének. Nagy szerelme halála után rászokott az alkoholra és a morfiumra, de élete legnagyobb szenvedélye mindig is a színpad maradt – képösszefoglaló.

hvg.hu Nagyítás

Roger Waters beszólt a kormánynak, a Fal adta a másikat – Nagyítás-fotógaléria

A Puskás Ferenc Stadionban vasárnap este mutatták be A Fal stadion-változatát. A Mother című dal "Mother, should I trust the government?" ("Anya, meg kéne bíznom a kormányban?") kérdésére a kivetítőn magyarul válaszoltak – "Kurvára nem" írták ki. A világ legnagyobb utazó produkciójának számító The Wall (Fal) stadionverziója hosszas tervezést, némi technikai kísérletezést és rengeteg próbát igényelt, hiszen mindent óriási méretekben kellett újraalkotni, az előadás kapcsán megszokott tökéletes minőség mellett. A produkció minden helyszínen órákig próbál az előadás délutánján. Ez természetesen magába foglalja a hangszeres beállást és zenei próbát is, de emellett mindent külön is lepróbálnak a surround hangzástól, a fényekig, a kivetítőktől a felfújható bábukig.