Tetszett a cikk?

Puskás ballábas külső csüdrúgása, Kocsis fejelései vagy ollórúgása, Hidegkuti boszorkányos cselei, a ''fekete párduc'' utánozhatatlan védései – az Aranycsapat legnagyobb sztárjainak emblematikus trükkjeit mutatja be Kozák Lajos képei. Az ötvenes évek ismert sportfotográfusa hagyatékából előkerült elszáradt filmtekercseket digitálisan újították fel. A képsorokból full HD minőségű videók, szuperlassított kisfilmek is készültek, így Puskásék játéka olyan élményt ad, mintha egy mai prémium sportcsatornán néznénk a vb sztárjait.

Grosics Gyula. A képen látható technika: felső sarokra tartó távoli lövés, kitenyerelés.
Kozák Lajos
Hidegkuti Nándor. A képen látható technika: visszahúzós csel oldalról érkező védő ellen, valamint a labda biztos helyre juttatása csellel és üres térbe történő labdavezetéssel a pálya védő harmadában, a pálya jobb szélén.
Kozák Lajos
Kocsis Sándor. A képen látható technika: mozgás közben egy lábról történő felugrás utáni fejelés a homlok középső részével.
Kozák Lajos
Tichy Lajos. A képen látható technika: szélről a kapu elé csavart labda után támadás befejezése lövéssel.
Kozák Lajos
Bozsik József. A képen látható technikai elem: magas labda azonnali földre vitele, mozgásiránnyal ellentétes átvétel, valamint átvétellel támadásipont-váltás a támadásszövés fázisában.
Kozák Lajos
Puskás Ferenc külső csűdrugása
Kozák Lajos

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Fociláz, felsőfokon - Nagyítás-fotógaléria

Húsz éve jelent meg Nick Hornby Fociláz című könyve, a futballhívők bibliája. Egy biblia szavatossági ideje soha nem jár le, akkor sem, ha az eltelt időben a szentírás nem követhette a labdarúgásban bekövetkezett változásokat. Galériánkban megmutatjuk, hogy a foci több, mint labdarúgás.

Nagyítás

Utolsó meccs a Népstadionban - Nagyítás-fotógaléria

Az már pár napja kiderült, hogy a magyar labdarúgó-válogatott nem lesz ott a 2012-es Európa-bajnokságon, így a finnek elleni utolsó selejtező-mérkőzés már tulajdonképpen tét nélküli volt. Nagy harc és több magyar helyzet jellemezte a meccset, Egervári Sándor csapata egy gól nélküli döntetlennel búcsúzott a lebontásra ítélt Puskás Ferenc Stadiontól.

Iliás Katalin Nagyítás

Magukat és a focit fotózták a brazil nyomornegyedben lakó gyerekek – Nagyítás-fotógaléria

Brazíliában a mindennapi élet szerves része a foci, ami persze nem is csoda egy olyan országban, ahol Pelé és más legendás játékosok példája áll a fiatalság előtt. Az AFP hírügynökség fotósa, Christophe Simon azzal a feladattal érkezett Rió de Janeiróba, hogy a világbajnokság előtt javítsa egy kicsit munkájával a városról kialakult képet, azonban minden alkalommal, amikor fotózni indult azon kapta magát, hogy körbeveszik a munkája iránt érdeklődő gyerekek. Simon végül úgy gondolta, az Isten városa nevű nyomornegyedben lakó gyerekek saját maguk mutathatják be a focihoz való szenvedélyes viszonyukat. Kamerát adott a projektben részt vevő, 10-15 év közötti gyerekeknek, akikkel négy hónapon keresztül, majdnem minden hétvégén járta a várost. Nem volt könnyű dolga, hiszen reggel a gyerekekért kellett mennie, este pedig haza kellett vinni őket, ám közben megismerte a gyerekek különleges látásmódját, és bepillantást nyerhetett a favelák titkos életébe is.

hvg.hu Nagyítás

Felcsút: egymás mellett hirdet Simicska és Mészáros Orbán stadionjában – Nagyítás-fotógaléria

Bemutatták a nyilvánosságnak a felcsúti Pancho Arénát, amelyben húsvét hétfőn rendezik az első mérkőzést. A 3500 férőhelyes, Makovecz Imre tanítványa, Dobrosi Tamás által tervezett, faszerkezettel fedett futballstadiont két éve kezdték el építeni. Akkor 3,8 milliárd forintra becsülték a költségeket, amelyeket legnagyobb részt társaságiadó-felajánlásokból, illetve hitelből fedeztek. A Pancho Arénában játssza majd hazai mérkőzéseit a Puskás Akadémia FC, de ez lesz az egyik helyszíne a 2014-es U19-es labdarúgó-Európa-bajnokságnak is.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Tienanmen: Kína legkegyetlenebb napjának évfordulója - Nagyítás-fotógaléria

Huszonöt éve, 1989-ben az omladozóban lévő szocializmust, a Szovjetunióban Mihail Gorbacsovval meginduló reformfolyamatokat és a nemzetközi hangulatot látva Kínában is megmozdult valami. A pekingi egyetem diákjai már korábban – 1986-87 telén – felléptek a politikai reformok eléréséért, de a mellettük kiálló, végül 1987-ben elmozdított korábbi főtitkár, Hu Jao-pang halálának ürügyén 1989 áprilisban ismét előálltak a követeléseikkel: sajtószabadságot, a tüntetések tilalmának feloldását, Jao-pang újraértékelését és rehabilitálását, szabadságot, demokráciát, ezen kívül a pártvezetők jövedelmének nyílvánosságra hozatalát, az oktatás támogatásánk növelését, az értelmiség helyzetének javítását is követelték. A szívrohamban elhunyt politikus emlékére összegyűlt több ezer pekingi egyetemista tüntetett a pártközpont előtt és a Tienanmen téren, a megmozdulók lelkesedése pedig Hu Jao-pang hivatalos temetése után sem csökkent. Ezt követően a kínai pártvezetés parancsba adta a katonaságnak, hogy június 4-én reggel hat órára tisztítsa meg a teret: a városba bevonuló hadosztályok egyszerűen átgázoltak a fegyvertelen civileken, útjuk során pedig agyonlőttek mindenkit, aki eléjük került. A tüntetők közé lövetés, illetve a Pekingben lezajlott vérfürdő egyértelművé tette a vezetés álláspontját: nem lesznek politikai reformok, nem lesz demokrácia, és nem lesz többpártrendszer, a keményvonalas politikusok pedig egyértelmű győzelmet aradtak a pártvezetésben. 25 éve vezényeltek tankokat a Tienanmen téri civil tüntetők ellen.

HVG Nagyítás

Volt egyszer egy Népstadion - Nagyítás-fotógaléria

1953-ban vette birtokba a labdarúgás kedvelő magyar közönség a Népstadiont. Most annyi nagy sportcsata és koncert után a Magyarország-Finnország mérkőzéssel véget ér egy korszak, új Puskás Ferenc Stadion épül. Vagy mégsem?

Tóta W. Árpád, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

A leghosszabb nap – Nagyítás-fotógaléria

Ismeretterjesztő Nagyítással emlékezünk meg a normandiai partraszállásról, amelyen nemcsak a világháború, de a háború utáni Európa sorsa is múlt. Emberek, tankok, hajók és csodafegyverek, amelyeknek hatása ma is velünk él.