Durván néz ki a Moszkva tér
... ami már valójában Széll Kálmán tér, és jelenleg inkább egy háborús frontra hasonlít, mint közlekedési csomópontra. A látvány kollégánkat is megihlette.
Berlin fölött a fal - Nagyítás-fotógaléria
25 évvel a berlini fal leomlása után százezrek érkeztek a városba, hogy megünnepeljék a második világháború utáni világrend összeomlását. A legnagyobb attrakció a 8000 világító luftballonból álló, a fal egykori helyén méterről méterre felállított installáció, a „Fényhatár” volt: a héliummal töltött golyókat vasárnap este egyenként engedték elszállni, ezzel jelezve a két német állam közötti határ leomlását. A hivatalos megemlékezés zenei programját Fischer Iván állította össze, a Brandenburgi Kapu előtt több napig tartott az oper-air party, emellett a Twitter és a Facebook is az emlékezés terepe lett.
Bejártuk: nézze meg velünk az új Zeneakadémiát! - Nagyítás-fotógaléria
Liszt Ferenc születésnapjára nyitják meg a Zenekadémia három éve bezárt kapuit. A szecessziós épületről lekaprták a szocialista idők festékrétegeit, így száz éves cirádákra és színekre bukkantak a restaurátorok. A koncertkedvelők örülhetnek, az autósok viszont utálni fogják a Liszt Ferenc téri átalakításokat. A hvg.hu bejárta az felújított épületet.
Szellemváros Törökbálint határában - Nagyítás-fotógaléria
Az egymilliárd euró tervezett költségű beruházásból csak az első ütem egy része, az alapinfrastruktúra és az épületek szerkezete készült el, amikor a finanszírozó kiszállt a projektből. A sajtóban leginkább szellemvárosként emlegetett beruházásban az alvállalkozó cégeknek több mint kétmilliárd forintja ragadt bent: a betontorzó nemcsak a hitelező bank pénzét, de építőipari vállalkozások milliárdjait is maga alá temette. A HVG 2012. május 4-i számában foglalkozott részletesen az építkezéssel.
Aki végigfotózta a Fal megnyitásának éjszakáját - Nagyítás-fotógaléria
Miközben keletnémetek ezrei nyomulnak be a Fal megnyitását követően Nyugat-Berlinbe, Christian Hajer vízum és kényszer-valutaváltás nélkül megy át a keleti oldalra, hogy végigfényképezze az átkelőhelyeken nyomakodó embereket és Kelet-Berlin üres utcáit. Különleges fotók a novemberi 9-i éjszakáról, amikor Günter Schabowski bejelentését követően hirtelen megrepedt a Fal, hogy aztán 11 hónap múlva beteljesedjék a német egység. Christian Hajer várostervező, 1986-ban diákként jött Nyugat-Berlinbe. Ma közönségkapcsolatokért felelős irodát tart fenn, előadásokat és szakmai városvezetéseket szervez nemzetközi csoportoknak várostervezési, politikai és gazdasági témákban. Exkluzív, 25 éves fotósorozata a hvg.hu-n!
Íme, a megújult Kossuth tér – Nagyítás-fotógaléria
Ilyen lett az új Kossuth tér, amelyet szombattól az autók helyett a gyalogosok és a kerékpárosok vehetnek birtokba. Az 55 ezer négyzetméternyi új térkőburkolat egyes részein a nyári melegben párásítóberendezések hűsítik a levegőt. Megújult és a végleges helyén áll József Attila szobra és a Rákóczi-emlékmű, a Kossuth-szoborcsoport főalakja már a helyére került, a következő hónap feladata a nyolc mellékalak elhelyezése lesz. Öntés alatt áll az Andrássy- és a Tisza István-szobor, amelyek a tervek szerint május végére foglalhatják el végső helyüket a már elkészült talapzatukon. Az új országzászló a tér közepén kapott helyet: a 33 méter magas, tűhegyes árbocon egy 28 négyzetméteres zászló fog lobogni, az Országház felújított homlokzatának látványát visszatükröző vízfelület gazdagítja majd, s akadályozza meg a térre történő behajtást; a villamos kivételével teljes mértékben megszűnik az átmenő forgalom. Wachsler Tamás beszámolója szerint a több mint 23 ezer négyzetméternyi zöldfelületből 11 ezer 800 négyzetmétert borít gyepszőnyeg. A parkosított részeken 133 fát és 92 ezer darab cserjét ültettek. Az építkezés során 50 ezer köbméter betont öntöttek be, a mélygarázs kialakításához 120 ezer köbméter földet mozgattak meg, a térrendezéssel még további 40 ezret. Háromezer tonna betonacélt használtak fel, 150 km elektromos kábelt és 3 km víziközmű-vezetéket fektettek le. Több mint ötszáz kamion szállította a 24 ezer tonna kőelemet, összesen 2,5 millió darab térburkoló követ raktak le a munkások.
Bejártuk: ilyen lett a Szent Lukács Gyógyfürdő - Nagyítás-fotógaléria
Újra pompázatos Budapest egyik legrégebbi gyógyfürdője, a Szent Lukács Gyógyfürdő. A két ütemben felújított komplexum tanulmányterve az Ybl tervezőirodában készült 2005-ben, a munkálatok azóta zajlottak. Megújult a súlyfürdő, kicserélték az északi és déli kádosztályt, elkészült egy üvegmozaikkal burkolt medence, de kényeztethetjük magunkat a szénsavas hidromasszázs kádban. A modernitást szaunavilággal, felújított parkolóval, bambuszpihenőkkel imitálják, a büfé viszont a régi: még mindig kapható a májkrémes, sajttal szór melegszendvics. Képriportunk a Lukácsból.
''Csak értékelem, amim van''
Egyre több gyermeket diagnosztizálnak a világon és Magyarországon is autizmussal, ám az emberek fejében még mindig az "Esőember-sztereotípia" jelenik meg a szó hallatán. A hétéves Ábel teljesen egészséges kisfiú, iskolába jár, írni, olvasni és számolni tanul, mint a többiek – egyszerűen csak kicsit máshogy. Az ő fejlesztése még időben elkezdődött, így jó eséllyel élhet majd felnőttként teljes életet. Édesanyja, Daniss-Bodó Eszter addig is szeretné sorstársaknak és kívülállóknak is megmutatni, hogy nem lehetetlenség egy autista kisgyereket "normálisan", teljes elszigeteltség nélkül nevelni.