szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Énvédelem. Ezzel a szóval jellemzi a pszichoterapeuta napjaink párkapcsolatait. A kifejezés arra a magatartásformára utal, amikor a különféle gondok, egzisztenciális problémák nem egymás támogatására sarkallják a párokat, hanem éppen ellenkezőleg: egy-egy nehéz helyzetben saját, egyéni érdekeik védelme kerül az előtérbe.

Annak ellenére, hogy a nők és a férfiak zöme is arra vágyik, hogy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatban éljen és – képletesen is – fogja a társa kezét, a valóságban egyáltalán nem errefelé haladnak páros dolgaink.

"A vágyott szerepek, az, hogy a férfi határozott, erős, biztonságot adó, a nő pedig gyengéd, otthonteremtő legyen, ma is fontosak, de az esetek többségében nem ez a szereposztás alakul ki egy kapcsolatban. Sokszor úgy hozza az élet, hogy a nő húzza magára – nem egyszer kényszerűségből – a férfias vonásokat, és amikor helye és ideje lenne, már nem tud visszapuhulni a nőiségébe" – magyarázza Tari Annamária pszichológus, pszichoterapauta.

A teljes cikket elolvashatja a HVG Online új egészségportálján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Tények és tévhitek: mikor érdemes összeházasodni?

Igaz-e, hogy az ellentétek vonzzák egymást? Vagy az, hogy a lángoló, mindent elsöprő szerelem a jó házasság alapja? Kőbe véshető-e, hogy az együttélésben nincs helye az apró titkoknak, vagy az, hogy a gyerek születése megmenthet egy rosszul működő kapcsolatot? A válaszokat szakértőnkkel kerestük, akivel nyomába eredtünk a párkapcsolatokkal összefüggő tévhiteknek.

MTI Plázs

Hová vezethet egy rossz házasság?

A feszült házasságban élő nőknél nagyobb valószínűséggel alakul ki magas vérnyomás és a szívbetegségek egyéb kockázati tényezője - közölték amerikai kutatók csütörtökön.