szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az M2-es és az M3-as metró összes állomásán van már defibrillátor. Összesen harmincnégy ilyen készüléket helyeztek el a megállókban.

2012 júniusában egy idős férfi infarktust kapott az egyik metrókocsiban. A Puskás Ferenc Stadion állomásra érkező szerelvényen utazók a mentők riasztásával egy időben kezdték meg az újraélesztést, és ebben egy olyan defibrillátor segített, amit korábban a zuglói önkormányzat ajánlott fel. A férfit sikerült újraéleszteni, a mentők kórházba vitték.

Tarlós István főpolgármester ezután elrendelte, hogy telepítsenek defibrillátorokat az M2-es és az M3-as metró összes állomására. Emellett a H5-ös szentendrei hév végállomásán is van már életmentő készülék, amelyet az önkormányzat biztosított.

Az eszközöket csak a használatukra kiképzett dolgozók, orvosok vagy mentőápolók használhatják. Az összes állomáson minden műszakban van olyan diszpécser, akit az Országos Mentőszolgálat készített fel a készülék használatára. A két metróvonal személyzetéből összesen 270 ember vett részt a képzésben.

Az állomások utasterében elhelyezett segélykérő berendezések mellett és a forgalmi ügyeleteken látható az a matrica, amelyik jelzi, hogy az adott helyen újraélesztő készülék található – olvasható a BKK keddi közleményében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!