6 tipp a jövő zsenijeinek
Melyek azok a tényezők, amelyek a tehetségen kívül szükségesek a kiemelkedő teljesítményhez?
Melyek azok a tényezők, amelyek a tehetségen kívül szükségesek a kiemelkedő teljesítményhez?
Hol húzódik a határ? És ha mégis annak bizonyulunk, mit tegyünk, hogyan kérjünk segítséget, hogy gyermekünk ne örökítse majd tovább a pusztító viselkedést?
Hol a helye a szüleinknek a párkapcsolatunkban? Van esély arra, hogy átírjuk a tőlük örökölt mintákat? Tévhitek övezik ezt a témát, amelyeket L. Stipkovits Erika pszichológus új podcastjában igyekszik feloldani.
A mind gyakrabban jelentkező aggasztó tünetek hátterében a személyes kapcsolatok visszaszorulása és az alváshiány is fellelhető.
A titok elszigetel. A titok hazugságokhoz vezet. A titok megóv valami fájdalmas vagy félelmetes dologtól. A titokkal megvédhetem a másikat. A titok újabb titkot szül. A titok a privátszféra része. Mindegyik mondat igazat állít, még akkor is, ha némelyikük egy másiknak ellentmond.
Az evésnek nem csak az étvágycsökkentéshez vagy a hízáshoz van köze.
A pszichológia tudománya bár igyekszik, mind a mai napig nem tudott meggyőző magyarázatot adni arra, miért fogékonyak oly sokan az ezoterikus tanokra.
Az érzelmi zsarolás a szeretet álcája mögé bújva (és sokszor valódi szeretettel keveredve) az erős kötődés miatt sokáig láthatatlan maradhat.
Hogyan találjuk meg a számunkra megfelelő párt? Melyek egy párkapcsolat legfontosabb alappillérei? Miért fontos az önismeret a boldog párkapcsolathoz?
Hogyan lehet feldolgozni a szenvedélybeteg családból indulás traumáját, és megakasztani a generációról generációra továbbadott rossz mintákat?
Nemcsak a terápiában lehet haszna e tudásnak, hanem a mindennapi életben is.
Nem ördögi manipuláció és kiszolgáltatottság, sokkal inkább gyermeki összhang és különlegesen fókuszált figyelem jellemzi a hipnoterápiát. A fájdalomcsillapítástól a szorongásoldáson át a daganatos betegségek kiegészítő gyógymódjáig sok mindenre használják.
A médiában csúnyábbnál csúnyább válásokról olvashatunk, de vajon ez a folyamat mindig katasztrófaként végződik? El lehet úgy válni, hogy a gyerekek ne sérüljenek? A Lelked rajta! podcast ötödik részében Deliága Éva pszichológus mesél szakmai tapasztalatairól.
Talán már önnek is eszébe jutott, hogy túlságosan függ a másiktól.
Bűvészmutatványokkal, az illóolajok különleges képességeit segítségül hívva vagy a zene mágikus erejével hat az emberekre három alanyunk: Hajnóczy Soma kétszeres bűvészvilágbajnok, Feller Adrienne szépség- és aromaterapeuta, Hámori Máté, a Danubia Zenekar vezetője, karmestere.
A koronavírus-járvány alatt fedezték fel az ilyen mozik pozitív hozadékát.
Hiába az emberismeret, olykor még a legóvatosabb randizók is belefuthatnak egy profi szívtipróba, akit valamilyen hátsó szándék, anyagi vagy pszichológiai érdek vezérel. De kik is ők, és hogyan lehet őket felismerni?
Dinamikusan változó világban élünk, amely teljesen átírja a szervezeti és hétköznapi működés elemeit, hiszen a folyamatos változások, a felgyorsultság és az állandó készenlét az élet minden területén megingatja a stabilitást. Ha motivált és hatékonyan teljesítő csapatot szeretnénk, nem hagyhatjuk figyelmen kívül a pszichológiai biztonság megteremtését.
Epres Panni podcastjának újabb részében a még mindig rejtélyes autizmusról, az azt övező tabukról és a tényekről beszélgetett az autizmus-spektrumzavarral diagnosztizált Oravecz Lizankával és szerzőtársával, Orosz Ildikóval.
Nem az életkortól függ ez a fajta szorongás.