Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Érzelmileg akkor fejlődhetünk igazán, ha elfogadjuk, hogy negatív érzéseink, gondolataink is vannak. Csak azután tudjuk megszelídíteni őket. L. Stipkovits Erika szakpszichológus cikksorozatában a személyiségfejlesztés három lépését mutatja be. A második lépés, a második rész az érzelmi intelligencia fontosságáról szól.
Minél jobban igyekszünk a tökéletesség látszatát kelteni, annál nehezebb ott legbelül. L. Stipkovits Erika szakpszichológus cikksorozatában a személyiségfejlesztés három lépését mutatja be. Az első lépés, az első rész az önismeret fontosságáról szól.
A szülők sokszor igyekeznek megkímélni a gyereket, és úgy tesznek, mintha minden rendben lenne. Hiába, a gyerek pontosan tudja, érzi a bajt. Hogyan működik ez a csodálatos radar?
Március utolsó hetében Magyarország több városában is előadásokat tartott Gary Chapman amerikai család - és párterapeuta, „az öt szeretetnyelv” elméletének megalkotója, akinek azonos címet viselő könyvét 50 nyelvre fordították le, és 11 millió példányban adták el szerte a világon.
A titok mágnesként működik: magához vonz egy csomó másik titkot is – hallhattuk a két népszerű pszichológus, Hevesi Krisztina és Orvos-Tóth Noémi teltházas előadásán.
Magyarországon egyre több coach dolgozik, többféle módszerrel is. Ilyen az egyesek által zseniálisnak, mások által megfoghatatlan katyvasznak tartott Gestalt-szemlélet is. Mire jó, és mire nem?
Ha irracionális elvárásokkal közelítünk a párkapcsolati gondokhoz, ne csodálkozzunk, ha kudarcba fullad a kapcsolatunk. Orvos-Tóth Noémi pszichológus írása.
Aki járt már valaha pszichoterápiára, pontosan tudja, milyen nehéz beszámolni arról, mi történik az üléseken. A Kiki a csoportban pontosan mutatja meg a terápia belső történéseit, és ez csak ritkán történik meg filmekben.
Mi lenne, ha kiderülne, hogy lelki egyensúlyunkat nem is a gének, a kisgyermekkori traumák vagy a környezet káros hatásai befolyásolják a leginkább, hanem a szervezetünkben élő egysejtű organizmusok milliárdjai? Egyre több tudományos kutatás feszegeti ezt a pszichológiát is fenekestül felforgató kérdést.
Sokan döntenek úgy, hogy hosszabb-rövidebb ideig külföldön próbálnak szerencsét. Jó tudni, hogy amilyen nehéz döntés a külföldi munkavállalás, legalább olyan nehéz befejezni a kinntartózkodást.
A titok egy kapcsolatban hosszútávon romboló hatású, így van ez akkor is, ha soha nem derül fény rá, és akkor is, ha igen. A tényleges kimenetel többek között attól függ, milyen a résztvevők személyisége, érzelmi érettsége, önismerete, milyenek a kapcsolati mintáik. Porkoláb-Minarik Annamária pszichológus cikke.
A miniszterelnök évértékelő beszéde alapján hajtóvadászatról, fenyegetésről, betiltásról és alamizsnáról szól majd a kampány. Nem rukkolt elő vonzó ajánlattal a miniszterelnök.
Este csak bedől az ágyba, és inkább a reggeli zuhany jótékony hatásaira esküszik? Mutatunk néhány okot, amiért érdemes megfontolnia, hogy változtasson a fürdési szokásán.