Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Négy órával anyja halála előtt énekelte fel Paolo Nutini dalát mobiltelefonjára Sarah Phillips; a dal a YouTube-on lett sikeres még februárban. Most lemezszerződést is kapott a lány, aki anyja emlékére egy rákos betegeket segítő alapítványt hozott létre.
2006-ban a Phillips család vakációzott, amikor az anyánál, Debbie-nél méhnyakrákot diagnosztizálták. Azonnal megműtötték, de sikertelenül. A kór tovább terjedt, megtámadta az agyát és végül a szeme világát is elvesztette a 48 éves, kétgyermekes brit nő. 2010-ben végül feladta a szervezete a harcot, miközben a családja végig mellette állt, lánya pedig, az akkor 16 éves Sarah édesanyja utolsó óráiban a kórház egyik szobájába zárkózva mobiljára énekelte Paolo Nutini Autumn című számát. A halála után a temetésen is lejátszották a szívszorító dalt, majd a család barátja - aki zeneszerző -, alájátszotta a dallamot és a családi fotókkal összeállított klip felkerült a YouTube-ra, ahol pár nap alatt több százezres nézettséget ért el - számolt be a Sky News még márciusban, pár héttel a szomorú haláleset után.
A képmegosztón futótűzként terjedő videóra és a gyászoló lány hangjára felfigyelt a zeneipar is: a fiatal brit popsztár, Nutini meghívta az egyik koncertjére, majd egy lemezkiadó, a Strikeback Records is felkapta a fejét és több dalt is rögzített Sarah Phillips-szel.
Sarah kirobbanó énekesi karrierjét már kezdetektől fogva a rákellenes harcnak szentelte, megalapította a Debbie Fundot, így minden haszon az alapítványba folyik, melynek fő célkitűzése, hogy a méhnyakrák gyógyítását és kutatását elősegítse. "Mindennél jobban szeretném, ha akár egy olyan nő életét megmenthetném, aki hasonló betegségben szenved, mint édesanyám" - nyilatkozta a lány. Az eltervezett 750 ezer fontból már 400 ezret sikerült összegyűjteni az ügy javára.
Amerikai kutatók jellegzetes változásokat találtak daganatos betegek vérében, melyek alkalmasak arra, hogy a belhártya (mesothelium) és a hasnyálmirigy rákját korai stádiumban kimutassák.
A humorista által közzétett videóban láthatjuk, ahogy egy szovjet–orosz tudósok segítségével létrehozott gép hatására kormánykritikus fellépőből Gulyás Gergely válik belőle.