szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kevés a lelkesítés, sok a fanyalgás – ért egyet Schmitt Pállal cikkünk egyik hozzászólója, aki szerint ez az olimpia minden idők legnehezebb versenye. De vajon hogy kommentálja az eseményeket a többi olvasó? A hozzászólásokból szemezgettünk.

Kevés a lelkesítés, sok a fanyalgás – ért egyet Schmitt Pállal GSzilvia. „Ez az olimpia minden idők legnagyobb, nehezebb versenye olyan támogatottságot kapnak a hazai versenyzők a lakosság bíztatásával, amit mi nem adunk meg kicsiben sem” – írta a fórumozó. LaChatte viszont inkább fanyalog: Gusztustalan ez az egész kínai olimpia! Felháborító, hogy online nem engedik a kínaiak a közvetítést... Ennyit a fene nagy demokráciáról és hogy megmutatják a világnak, hogy vannak olyan jók, mint mondjuk az USA vagy akármelyik más nagy ország” – fakad ki. Szerinte a kínaiak rosszul jártak az olimpiával, mert a rendezvény költségeit még az „unokáik is nyögni fogják”. LaChatte szerint ezért sem kell Magyarországnak olimpia. „Sokaknak-sokunknak nem lenne pénze elmenni és megnézni a saját sportolóinkat sem...” – magyarázza. Teri még messzebb megy hozzászólásában, ő úgy véli, hogy az egész olimpia Kína „világ imperialista érdekeit szolgálja, gusztustalanul, a zsűrik zsebben vannak”

De nemcsak sport(politizálnak) a fórumozok, hanem szakértenek is egy-egy sportágban. Laikus például megfejtette, miért esett ki Szávay Ágnes. A teniszező szerinte „jól szervált, jól ütött alapvonalra (bár nem nagyon mozgatta szélekre ellenfelét), de a rövidítések katasztrofálisak voltak”, míg a kínai „szívvel-lélekkel” küzdött. Hozzászólása alapján Dkg11hu nevű fórumozónk is a nyolcmillió magyar teniszedző egyike, aki értetlenül áll Szávay meccse előtt. „Egyszerűen nem értem, hogy miért nem felpörgetett, magasra pattanó labdákkal próbálkozott Szávay. Ha néha, véletlenül megpróbálta, a kis kínainak ki kellett menni a falig, hogy visszaadja és majdnem mindig megnyerte a pontot. Ehelyett a lapos, erős vagy a rövidített labdákkal próbálkozott, ami az ilyen apró játékosoknak kimondottan jó. Egy profi sportolónak ezt észre kellene venni” –írta olvasónk. Conner nevű fórumozónk sem kímélte olimpikonunkat: „Sajnos kipukkadt a léggömb! Úgy látom, Ágink csak egy újabb lobbanás volt a magyar teniszezők történelmében. Nagyon sajnálom” – írta hozzászólásában.

A női kézilabdások mérkőzését is alaposan kivesézték a hozzászólók. Sokan a bírót hibáztatják, de akad, aki szerint éppen ez a baj a magyarokkal. „Nem mindig azzal kéne foglakoznunk, hogy hogy vezették a meccset. Hanem a saját játékunkkal. Persze a bíróknak is vannak hibáik, de néha magunkba kéne nézni, hogy milyen hullámzó teljesíményt nyújtunk és amint egy kis igazságtalanságot látunk a vezetésben abban a pillanatban feladunk mindent és ezzel foglakozunk. Ez a magyarok hibája” – vonja le a végső következtetést az Én nevű fórumozó. Más is hasonlóan vélekedik, csak jóval prózaibban: „maradjunk annyiban, hogy a lányok nem a bírók miatt játszottak döntetlent. Sajnos jók voltak a brazilok és mi nem bírtuk végig minőséggel” – írta Szasza.

Cseh László teljesítményét is kommentálták olvasóink. A gratulációkon kívül néhányan felvetették a dopping-témát is. Turóczi Ferenc például azt reméli, hogy az amerikai úszófenomént, Phelpset legalább olyan alapos doppingvizsgálatnak vetik alá, mint a magyar sportolókat. Igaz, rögtön hozzáteszi, hogy az amerikaiak „technológiáiból” kiindulva valószínű, hogy a tengerentúlon olyan szereket használnak, amit az ellenőrök még ki sem tudnak mutatni. „Esetleg majd néhány olimpia elteltével valaki egy rossz pillanatában ismét bevallja sportszerűtlenségét!” – írja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!