Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Sokan csodát vártak a patinás Olympique de Marseille új tulajdonosától, az amerikai Frank McCourt-tól. A milliárdos korábban egy amerikai baseball csapat tulajdonosa volt, ottani pályafutását sikerek és kudarcok egyaránt jellemezték.
Végül rekord összegért, 2 és fél milliárd dollárért sikerült eladnia csapatát, a Los Angeles Dodgers-t 2012-ben. Ezután McCourt f az európai futballt vette célba. Választása a legnagyobb szurkolói bázissal rendelkező Marseille-re esett. Az egykor szebb napokat látott csapat az előző bajnokságot a 13. helyen zárta. Ezt a helyezést 122 millió eurós költségvetéssel sikerült elérni. A bajnokságot fölényesen nyert Paris Saint-Germain 500 millió fölötti büdzsével bír.
Mennyi lesz idén a Marseille költségvetése?
Erről egyelőre még bizalmas tárgyalások zajlanak a régi tulajdonosokkal, a Dreyfus családdal. A francia sportsajtó beavatottjai szerint 200-250 millióra számíthat maximum a klub. McCourt érkezésekor győzelmeket és bajnoki címet ígért. De ez a pénz nagyjából annyi, amennyiből a Lyon és Monaco is gazdálkodik, vagyis elvben arra elég, hogy a Marseille felzárkózzon az élmezőnyhöz. De más az elv és a gyakorlat.
Jelenleg a Marseille hat meccs után a 17., vagyis kiesés közeli helyen áll. Egyszer tudott nyerni, 2 döntetlent játszott és 3 vereséget szenvedett. Még a Lang Ádámot leigazolt, újonc Dijon is öt hellyel előrébb van. Ha ma este nem sikerül győzni a Nantes elleni „kiesési” rangadón, nagy baj lehet.
A háttérhez hozzátartozik, hogy Marseille-ben nagyon sok észak-afrikai gyökerű ember él, és köztük sok a fanatikus szurkoló. De róluk az is elmondható, hogy Amerikáért és az amerikaiakért nem rajonganak. Ebből kínos feszültség alakulhat ki az új vezetés és a szurkoló tábor között. Legközelebb a téli bevásárlási időszakban erősíthet a Marseille, amely a nyári átigazolásokkal egyértelműen gyengült. De lehet, hogy januárban, a bajnokság felénél, már késő lesz.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.