Elvesztette minden esélyét a magyar válogatott arra, hogy kijusson a vébére, miután 1-0-ra kikapott Andorrától. Bernd Storck szövetségi kapitány kijelentette, ezért mindenkinek vállalnia kell a felelősséget, és ő lesz az első, aki megteszi.

Andorra már a 26. percben megszerezte a vezetést a magyar válogatott elleni vébéselejtezőn. A történelemben ez az eddigi legelső gól, amelyet andorrai focista - nevezetesen Rebés - lőtt a magyar válogatottnak, ugyanis a korábbi három meccs gólmérlege 11-0 volt a magyar csapat javára.

A második félidőben a magyar válogatott többet támadott, de igazi helyzete nem akadt, a vereséggel gyakorlatilag minden esélyét elvesztette annak, hogy kijusson az oroszországi vébére.

A pireneusi miniállam válogatottja amatőr játékosokból áll és 186. a világranglistán. Ezt megelőzően 2004 októberében Macedónia legyőzésével szerzett három pontot tétmérkőzésen.

A történelmi vereséget hozó meccsen a magyar válogatott ebben az összeállításban szerepelt:

Gulácsi - Bese, Vinícus, Lang (Balogh N., 56.), Tóth B. - Nagy Á., Kleinheisler - Dzsudzsák, Stieber (Nagy D., 21.), Gyurcsó (Sallai, 71.) - Eppel

A tévéközvetítésben a meccs után a játékosok nevében a Bundesliga-második Lipcse kapusa, Gulácsi Péter kért elnézést a szurkolóktól, ugyanezt megtette a szövetségi kapitány Bernd Storck is. Ő azt mondta, ezért a vereségért mindenkinek vállalnia kell a felelősséget, és ő lesz az első, aki megteszi. A jövőről még nem kívánt beszélni, azt mondta, sorsáról másoknak kell dönteni, neki pedig először meg kell emésztenie, ami történt, el kell gondolkoznia rajta.

A magyar csapata a kínos vereség ellenére megtartotta harmadik helyét a csoportban, de immár nyolc pont a hátránya pótselejtezőt érő második helyen álló Portugáliával szemben, amely ma 3-0-ra nyert Lettország ellen, Cristiano Ronaldo két gólt vágott. A portugálokat továbbra is 3 ponttal előzi meg a százszázalékos Svájc, amely 2-0-ra verte a Feröer-szigeteket.

A magyarok legközelebb augusztus 31-én Lettországot fogadják a kvalifikációs sorozatban.