Megnyerte utolsó Nemzetek Ligája-meccsét a magyar labdarúgó-válogatott vasárnap este a Groupama Arénában Finnország ellen.

A magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapata: Gulácsi Péter - Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás, Korhut Mihály - Kleinheisler László, Nagy Ádám - Lovrencsics Gergő, Kalmár Zsolt, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám

A magyar csapat némileg agilisabban kezdte a meccset, de az első negyedórában gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

©

A 30. percben Szalai Ádám megszerezte a vezetést a magyar csapatnak, 1-0.

©

A 37. percben Nagy Ádám élete első válogatott gólját szerezte, 2-0.

©

A félidőben maradt a 2-0-ás állás.

A 66. percben a csereként beállt Holender előtt alakult ki óriási helyzet, de a finn kapus kezébe emelte a labdát. Majd a meccs utolsó perceiben Kleinheisler elé sarkazott remekül Nagy Ádám, de Kleinheisler is a kapus kezébe lőtt.

A végeredmény 2-0 maradt.

©
©

Előzmények:

A finnek az első meccsen, szeptember 8-án 1-0 arányban legyőzték a magyar válogatottat. Az ellenfél csütörtökön bebiztosította a Nemzetek Ligája C osztályában a csoportelsőségét, ennek ellenére azt nyilatkozták, győzni jönnek Budapesten.

©

Érdekesnek találta cikkünket?
Legyen HVG pártoló tag!

A HVG Pártoló Tagság programja az első olyan kezdeményezés, aminek keretében az olvasóink közelebb kerülhetnek szerkesztőségünkhöz és támogatásukkal segíthetik, hogy újságírói munkánkat továbbra is az eddig megszokott magas színvonalon végezhessük. Tagjainknak heti exkluzív hírlevelet küldünk, rendezvényeket kínálunk, a könyveinkre és egyéb termékeinkre pedig komoly kedvezményt adunk. Támogatóként már heti egy kávé árával is hozzájárulhat a minőségi újságíráshoz! „Amikor annyira eluralkodik a mindennapi életünkön a virtualitás, üdítő igazi emberi kapcsolatokat építeni.”
K. Erna – Pártoló tag

„Régóta olvasom a HVG-t és cikkei között mindennap találok érdekfeszítőt!”
H. Szabolcs - Támogató
Csatlakozzon programunkhoz, támogassa munkánkat egyszeri hozzájárulással vagy fizessen elő a hetilapra!
A HVG Pártoló Tagság programja az első olyan kezdeményezés, aminek keretében az olvasóink közelebb kerülhetnek szerkesztőségünkhöz, és támogatásukkal segíthetik, hogy újságírói munkánkat továbbra is az eddig megszokott magas színvonalon végezhessük. Támogatóként már heti egy kávé árával is hozzájárulhat a minőségi újságíráshoz! Csatlakozzon programunkhoz, támogassa munkánkat egyszeri hozzájárulással vagy fizessen elő a hetilapra!
Hangfelvételen, ahogy a rendőrök veréssel fenyegetnek egy tüntetőt

Szabadon engedték a Momentum rabosított alelnökét

Gergely Márton: Gázszerető

A rendőrök csak úgy engedték el a körbefogott tüntetőket, ha a kamerába mondják a nevüket

Letartóztattak egy tevehejcsárt, aki segített a szexjelenetet forgató dán fotósnak feljutni a piramisra

30-45 méteres mélységben váratlan csodákat rejt a Nagy-korallzátony