hvg.hu/MTI

A magyar bajnok 5-1-re kapott ki a Nou Campban az első Bajnokok Ligája-csoportmeccsén.

A Ferencvárosnak volt először igazán nagy lehetősége, Tokmac a 10. percben be is talált a hazai kapuba, de lesen volt.

A 26. percben Messi harcolt ki tizenegyest, Kovacevic húzta el a lábát. Bár Dibusz jó irányba mozdult, az argentin értékesítette a büntetőt. 1-0.

A 42. percben Ansu Fati került nagy helyzetbe, és Dibusz mellett a hosszúba pöccintette a labdát. 2-0.

Az 52. percben Coutinho maradt egyedül, és lőtte ki a laposan a jobb alsót.

Piqué rántotta le a tizenhatoson belül Tokmacot a 68. percben: büntetőhöz jutottak a vendégek, a katalánt pedig piros lappal leküldték. A büntetőt Haratin értékesítette.

Tíz emberrel is gólt szereztek a hazaiak Pedri révén a 82. percben. Dembelétől kapott nagy labdát az újonc barcelonai, akit nagyon egyedül hagytak a Fradi védői.

A 89. percben Dembelé is bevette Dibusz kapuját Messi passza után.

A meccs részletes tudósítását itt olvashatja.

hvg.hu/MTI Sport

Elmaradt a Barcelona nagy megújulása a Fradi elleni BL-rajt előtt

Kedden este kezdi meg szereplését a Bajnokok Ligája főtábláján a Ferencváros az FC Barcelona otthonában. A BL csoportkörébe 25 év után bejutott magyar bajnok egy rossz passzban lévő csapathoz érkezik, amelynek nagy szüksége van arra, hogy bizonyítson.