Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Dezső András
Szerzőnk

Dezső András

Dezső András Itthon

"Hullazsákba velük!" - régebben is fenyegetőzött Posta Imre, akkor mégsem léptek fel ellene

Már egy évvel ezelőtt is erőszakra buzdította híveit az a Posta Imre, akit társaival együtt most emberölés előkészületével és államellenes bűncselekménnyel gyanúsítanak egy szeptemberben közzétett videó miatt. Az oltásellenességéről is ismert csoportulás vezetőjének mentális állapotát mindenesetre jól mutatja, hogy Pintér Sándor azért nem volt a halállistáján, mert Posta szerint a belügyminiszter már halott és más valaki van a bőrében. Kevés hasonló ügyet ismer a magyar kriminalisztika, de ahogy a rendőrgyilkos Győrkös István példája is bizonyítja, egy futóbolond is lehet veszélyes.

Dezső András Itthon

Az állam a NER-közeli figurákat is megfigyelte a Pegasusszal

Fideszes gazdasági potentátokat is megfigyeltek a Pegasusszal, a titkosszolgálatoknál ezért a botrány kirobbanása után leginkább amiatt fájt a vezetők feje, hogy kormánypárti “erős emberekről” is kerülhettek ki külföldre érzékeny információk. Mára úgy tűnik, az ellenzék elengedte a Pegasus-témát, az ügyészségi nyomozás pedig vontatottan halad, bár sokat amúgy sem lehet várni tőle.

Dezső András Világ

Magyar szálai is lehetnek az egyik legnagyobb osztrák titkosszolgálati botránynak

Az izraeli Moszad kérésére intézte el az osztrák titkosszolgálat, hogy egy emberjogi szervezet által háborús bűnökkel meggyanúsított egykor magas rangú szír titkosszolgát, Khaled Halabit Franciaországból Bécsbe szöktethessék át. Miután fény derült az osztrák titkosszolgálaton belül is csak egy szűk kör előtt ismert titkos akcióra, Halabi menedékstátuszát az osztrák kormány visszavonta. Most viszont nem tudni, merre lehet a férfi. Az esettel foglalkozó New Yorker című lap oknyomozó írásában ugyanakkor érdekes részletet találtunk: Halabi legutóbb használt telefonszámai közül kettő osztrák, egy pedig magyar telefonszám. És van egy fotó is, amin a szír férfi a budapesti Lánchídon látható.

Dezső András hvg360

Egyszerre tűnik végtelenül profinak és hihetetlenül ostobának az Ördög ügyvédje

A Borkai Zsoltot leleplező videófelvételek szivárogtatója kínosan ügyelt arra, hogy ne hagyjon maga után semmit, ám a profinak tűnő munka közben mégis maradt olyan nyom, ami nehezen magyarázható puszta figyelmetlenséggel. Ez utóbbi Czeglédy Csaba irányába mutat. A hvg360 megszerezte a vitathatatlanul bonyolult ügy nyomozati iratait és átnézte, mire jutott a rendőrség, amikor az Ördög ügyvédje után eredt.

Dezső András Itthon

Külön nyomoznak már az Ördög ügyvédje és Borkaiék zsarolói után

A rendőrség eddig egy kalap alá vette a Borkai Zsolt egykori győri polgármestert és barátait megzsaroló emberek ügyét azzal a magát az Ördög ügyvédjének nevező ismeretlen elleni nyomozással, de most fordult a kocka, a két ügyet szétválasztották – tudta meg a hvg.hu. Mivel a zsarolási ügyet már tokkal-vonóval kinyomozták, így akár ez azt is jelentheti, hogy hamarosan vádat emelnek a zsarolók ellen.

Dezső András Világ

Hiába maradnak a CIA kémei Afganisztánban, a szervezetnek nagyon sokba kerülhet a tálib hatalomátvétel

Az amerikai hadsereggel ellentétben a CIA nem hagyja el Afganisztánt, legalábbis a kémei nem, akik mostantól leginkább csak magukra számíthatnak. A kémek munkája még veszélyesebbé válik, egy szakértő szerint a hálózatot egyelőre "hibernálják". Ugyanakkor ha az Egyesült Államok most cserben hagyja azokat az afgánokat, akik például tolmácsként segítettek nekik, azzal azoknak a hírszerzőknek a helyzetét nehezítik meg, akik külföldön, veszélyes terepen akarnak a jövőben kémeket beszervezni.

Dezső András Világ

Wagner Péter: Ha kussolsz és nem ágálsz, akkor a tálibokat nem érdekli a többi

A tálib rezsim valószínűleg nem olyan lesz, mint az Iszlám Állam, a tálibok által az elmúlt években már ellenőrzött területek mindennapjai sem olyanok voltak, mint a "kalifátusban". A tálibok ennél pragmatikusabbak – állítja Wagner Péter, a Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója, aki többször járt Afganisztánban, így nem csak a dolgozószobájából ismeri a térséget. Szerinte az egész nyugati koncepció azért bukott meg, mert az amerikaiak egy centralizált államot csináltak, amit Afganisztán nem bír.

Dezső András Világ

Kabulban rekedt 26 magyar biztonsági szakember

Huszonhat, korábban a holland nagykövetség védelmét ellátó magyar biztonsági szakember várja az afgán fővárosban a kimenekítését – tudta meg a hvg.hu. Értesülésünket három egymástól független kormányzati forrás is megerősítette. Hétfőn még azt állította a külügy, hogy nincsenek magyar állampolgárok Afganisztánban. Úgy tudjuk, a magyarokat britek segítik majd kijutni az országból.

Dezső András Világ

Dezső András: Mi a franc folyik Afganisztánban?

Az amerikaiak kénytelenek lesznek végignézni, hogy hiába ölték bele önös érdekből a világ pénzét egy nyomorult, viharvert országba, ott sehogy sem sikerült békét és stabilitást megvalósítani. Az afgán katonák és rendőrök jól képzettek, de nem hülyék, hogy egy olyan korrupt államért haljanak meg, amelyik még a fizetésüket sem akarja biztosítani – elsősorban ilyen roppant egyszerű oka van annak, miért foglalják hamarosan vissza a tálibok az egész országot. De mindez csak egy tünete annak, hogy az új Afganisztánt eleve rosszul rakták össze. Igaz, korántsem biztos, hogy egyáltalán össze lehetett volna rakni jól.

Dezső András Itthon

Amiről hazudni akarnak, arról inkább nem beszélnek – a titkosszolgálat és a politika viszonya a Pegasus-ügyben

Ha el is mennének a kormánypárti képviselők a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésére, nem lenne sokkal beljebb az ellenzék a Pegasus-botrányban felmerült kérdések megválaszolásában, a titkosszolgálatok vezetői könnyen leszerelnék őket, akárcsak a belügyminiszter – ismerve a zárt ülésen tapasztalható „varázslást és hókuszpókuszt”. Mások mellett jelenlegi és egykori bizottsági tagokat kérdeztünk arról, lehet-e feloldása az ügynek. A titkosszolgálatok és a politika bizarr kapcsolatát mi sem érzékelteti jobban, mint az, hogy van olyan ellenzéki politikus, aki a háttérben elárulta: szerinte akkor lettek volna nehezebb helyzetben, ha a kormánypárti képviselők megjelentek volna a Pegasus-ügyben tartott rendkívüli bizottsági ülésen.

Dezső András Itthon

Kémgyanús lengyel politikushoz vezetnek a jobbikosokat Afrikába utaztató német szervezet szálai

Egy hvg360-on idén januárban megjelent cikk alapján járt utána a Vsquare oknyomozó portál annak, hogy milyen kötődése van a Kremlhez annak a német bázisú szervezetnek, amely mások mellett jobbikos politikusokat utaztatott tavaly karácsonykor Afrikába választási megfigyelőnek. A portál szerint az ügy bizonyítja: a Kreml továbbra is aktívan közreműködik külföldi országok választásainak befolyásolásában, ehhez pedig politikusok és álcivil szervezetek széles körét használja a már jól ismert dezinformációs gépezetén túl.

Dezső András hvg360

Bárándy Péter: Ha Varga Judit első válasza butaság, onnan nehéz továbblépni

Ha egy újságíró olyat tesz, ami nemzetbiztonsági sérelemmel jár, szóba jöhet a megfigyelése, hiszen nincsenek ilyen szempontból védett szakmák – véli Bárándy Péter ügyvéd, korábbi igazságügyi miniszter a lehallgatási botrányról. Arról nem tud, hogy valakit bírói vagy miniszteri engedély nélkül hallgattak volna le, arról viszont igen, hogy az engedélytől egy picit elrugaszkodott a titkosszolgálat, ami szintén jogsértő. Interjú.

Dezső András Itthon

Utánajártunk, és erősen billeg az új magyar “zsoldoshadseregről” szóló sztori

Még neve sincs, be sem jegyezték azt a rejtélyes céget, amelynek tevékenységéről azzal a címmel adott hírt egy portál, hogy “katonai küldetésekre alakul egy nem mindennapi magáncég Magyarországon”. Az ominózus cikkben megszólaló Bagjos Richárd neve katonai körökben nem ismert, biztonsági őrként viszont igen. A férfi tavaly azzal került bele a Blikkbe, hogy idén ősszel az Észak-sarkra megy.

Dezső András hvg360

Kémelhárítás kémek nélkül: átlátszó fedősztorival figyeli kritikusait az Orbán-kormány

Már az izraeli kémszoftver alkalmazása előtti időkben egyértelmű jelei voltak annak, hogy az Orbán-kormány nemzetbiztonsági kockázatot igyekszik kreálni a politikai ellenfeleiből, de akkor még úgy tűnt, ez csak a politikai adok-kapok része és nem gondolja komolyan. A Pegasus-ügy kellett ahhoz, hogy lássuk, valóban súlyos lehet a helyzet: a megfigyelések indokolatlanságát mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a minden mögött idegen ügynököket vizionáló kormánypárt irányítása alatt működő elhárítás az elmúlt tíz évben egyetlen épkézláb kémügyet sem tudott végigvinni.

1
12 13 14 15 16
25