A tervekben szuperkórház szuperkórház hátán, a Kútvölgyit meg hagyják lerohadni
Ha egyszer elkészül, a János Kórház ambulanciái költözhetnek a Kútvölgyi járóbeteg-szakrendelőjébe. Már ha nem vesznek újabb fordulatot a gyakran változó elképzelések.
Ha egyszer elkészül, a János Kórház ambulanciái költözhetnek a Kútvölgyi járóbeteg-szakrendelőjébe. Már ha nem vesznek újabb fordulatot a gyakran változó elképzelések.
Elválasztaná a magánegészségügyet a közfinanszírozottól a kormány, miközben még azt sem látni pontosan, mekkora az iparág.
Jön az újabb amatőr pótcselekvés?
Nem biztos, hogy a legdrágább berendezések vagy gyógyszerek használata kimutatható eredményt hoz a betegek gyógyulásában – állítja a Boston Consulting Group multinacionális tanácsadó cég egészségügyi ágazatát vezető Stefan Larsson. Az egészségügy produktumát ma már nem lehet csak mennyiségi mutatókkal mérni. Ezt kell tudni ahhoz, hogy a prosztataműtét után a betegeknek csak a tizede maradjon inkontinens
Hatalmas elszántság, jó fizikai erőnlét és megfelelő informáltság kell ahhoz, hogy egy beteget a hozzátartozói otthon ápoljanak. Megnéztük, mit jelent ez, ha csak forintban mérjük.
Legyen nagy, kerüljön sokba, a szakmai tartalom majd menet közben kialakul – így indulnak neki a fővárosi centrumkórházak tervezésének.
Napokig hezitált a gyógyszerhatóság, riassza-e a valsartan hatóanyagú, szennyezett vérnyomáscsökkentőt szedő betegeket.
Tavaly megnégyszereződött a kanyarós megbetegedések száma, főként a fejlett országokban növekvő oltásellenesség miatt.
A napokban gazdát cserél az ország második legnagyobb magánkórháza. Az azt átvevő szakmai befektető szerint még csak most kezdődik a magánegészségügy igazi konjunktúrája.
Tíz év után megválik a Róbert Károly Magánkórház Zrt.-től Lantos Csaba, milliárdos befektető. A széles körben "Róbert Gida"-ként emlegetett, 55 ágyas járó- és fekvőbeteg-intézmény évekig ráfizetéssel működött, mostanra azonban elérte az évi 2 milliárd forintos árbevételt és a 140 millió forintos adózás előtti nyereséget.
Az „elmúltnyócév” kevés volt arra, hogy az első Orbán-kormány idején elfogadott népegészségügyi szűrési terv megvalósuljon. Talán majd most, az unió 6,5 milliárd forintjából.
Jobbára csak a versenyhivatal harcol a gyógyhatást ígérő, a vásárlókat megtévesztő készítmények ellen.
Amikor tavaly májusban lecserélték a miskolci megyei kórház akkori nagy hatalmú vezetőjét, már sejteni lehetett, hogy az elásott taposóaknák egyikére rá fog lépni majd utódja is.
Például Berettyóújfalun 664-en szerettek volna részt venni a programban, de csak 50 embernek jutott számítógép.
Nagy lépések helyett kis bakugrások jellemzik a kínai–magyar egészségügyi kapcsolatok alakulását.
A rendszer fejlesztésre szorul, senki nem tudja, mi a teendője, de még csak adatok sincsenek, amelyek alapján ezt tisztázni lehetne.