szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy 200 éves matematikai formula logikus magyarázatot ad az impotenciára.

A Die Welt című német napilap online változata beszámolt arról, hogy Daniel Udelson urológus, aki egyben az űrhajózási technika professzora a bostoni egyetemen úgy véli, hogy ha egy férfinak erekciós problémája van, akkor az nem csak a hímtag nagyságától és formájától függ, hanem attól az ellenállástól is, amivel a pénisz találkozik.
 
A professzor a híres 18-ik századi német matematikus, Euler formuláját hívta segítségül a probléma magyarázatához. Euler egy képlettel kiszámította az oszlopok teherbíró képességét, amit Udelson továbbfejlesztett úgy, hogy egyénileg meg tudja határozni, meddig terjed egy adott esetben a hímtag "teherbíró képessége". Ez ugyanis függ a belső nyomástól, amellyel a vér a péniszbe áramlik. Egy egészséges férfi esetében a nyomás 60 és 90 higanymilliméter (hgmm). Az impotencia esetében akár 30 higanymilliméterig is csökkenhet a nyomás. Matematikailag nézve a belső nyomásnak mindig nagyobbnak kell lennie, mint a külső ellennyomásnak, amely akkor keletkezik, ha a hímtag behatol a vaginába. Ha a nyomás kisebb, akkor a behatolás nem lehetséges.
 
A modell megbízhatóságát 57 férfival tesztelték, mégpedig úgy, hogy sós oldat befecskendezésével mesterséges erekciót állítottak elő. Ezután a pénisz végére addig gyakoroltak nyomást, amíg az le nem lankadt. A nyomás nagyságát mérték, és így osztályozták, hogy méret és forma szerint mi az ellennyomás, amit a hímtag még elvisel.
 
A módszer 80 százalékban bizonyult megbízhatónak - írja a német napilap online kiadása.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Impotenciát okozhat a horkolás

A horkoló ember a hálószobában felér egy csendháborítóval. Az orvosok szerint emellett a horkolás számos betegség okozója is lehet.