szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Ezúttal néhány online adatabázis-kezelőt mutatunk be azoknak, akik bárhonnan...

Ezúttal néhány online adatabázis-kezelőt mutatunk be azoknak, akik bárhonnan elérhető adatbázisokra, listákra és gyűjteményekre vágynak.

Blist
Egy gyors és ingyenes regisztráció után máris használatba vehetjük a Blist impozáns felületét. Az adatbázisok összeállítását kezdhetjük a nulláról, de akár Excel vagy CSV fájlokat is importálhatunk. Választhatunk, hogy privát vagy publikus adatbázist kívánunk-e létrehozni. 

Ha ezzel megvagyunk, összeállíthatjuk a különböző mezőket, választhatunk típust (szöveg, kép, dátum stb.), alapértelmezett értéket stb., és már neki is láthatunk adatbázisunk feltöltésének. Ha menet közben úgy gondoljuk, az adatbázisunkat akár meg is oszthatjuk másokkal, és dolgozhatunk közösen a feltöltésén. Természetesen exportálási lehetőség is van, CSV formátumba.
Az adatbázis szerkezetét bármikor módosíthatjuk, bővíthetjük. A Blist felülete egészen gyorsnak mondható, áttekinthető. Érdemes vele próbát tenni.

Zoho Creator
A Zoho Creator szintén egy ingyenes regisztráció után enged bepillantást a lehetőségeibe, amelyeken kívül fizetős szolgáltatásokat is kínál (többfelhasználós üzleti csomagok, nagyobb tárhely stb.).
A Zoho Creator felülete kevésbé látványos, viszont a program gyors és könnyen átlátható.

Hasonlóan a Blisthez, itt is szabadon összerakhatjuk a saját online űrlapjainkat, és megtervezhetjük az adatbázis felépítését. Itt is van lehetőség Excel és CSV fájlok importjára és a kész online adatbázis megosztására. Az Export lehetőségek száma kicsit bőségesebb: Excel, HTML, PDF, RSS feed, CSV stb. formátumokba exportálhatjuk adatbázisunkat.

Dabble DB
A Dabble DB kifejezetten arra van „kihegyezve”, hogy Excelben, vagy mondjuk a Macen, Numbersben készült táblázatainkat faragjuk át vele online adatbázissá.

Mindez egy egyszerű copy-paste megoldással is kivitelezhető, de persze importálgathatunk is, ha az szimpatikusabb. Ha ez megvan, a program automatikusan létrehozza az adatbázist, nekünk csak meg kell határoznunk a mezőneveket (ezt is vehetjük a táblázatból), illetve a különböző mezők típusát.
A kész adatbázist több módon is kielemezhetjük, ha van dátum és idő mező, akkor megnézhetjük naptárban elhelyezve a bejegyzéseket, ha van elhelyezkedésre vonatkozó adatunk, akár még térképen is elhelyezhetjük (országonként). Adatbázisainkat többféle módon megoszthatjuk (levélben, külső webes alkalmazással használható formában stb.).

Kezdőknek a három közül elsősorban a Blist ajánlható, mivel nagyon egyszerűen használható, és a kész adatbázisok megosztása, illetve privát felhasználása is itt a legjobban megoldott (bár kétségtelen, hogy az export lehetőségeket illetően a Zoho Creator nagyobb választékkal dicsekedhet).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!