Musk még alaposan bekavarhat a deportálásán tűnődő Trumpnak

Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?

Musk még alaposan bekavarhat a deportálásán tűnődő Trumpnak

A Tesla részvényei hétfőn lejtőre kerültek, mert a számos kihívással küzdő amerikai elektromosautó-gyártónak más sem hiányzik, mint hogy a vezérigazgatója, Elon Musk újra beleártsa magát a politikába. Hiszen az sem tett jót a cégnek és a papírjainak, amikor a világ leggazdagabb embere Donald Trump elnök különleges kormányzati alkalmazottjaként az államgépezet karcsúsításán dolgozott. Ezzel nemcsak elhanyagolta a modelljei elöregedésével küzdő Teslát, de arrogáns szerepvállalásával világszerte vevőket vadított el a márkától.

Rideg technokrata hadsereget vezényelt Washingtonba Elon Musk, hogy végrehajtsa minden idők leépítését

Minden adathoz hozzá akar férni, minden hivatalba saját embert követel: Elon Musk szabad kezet kapott Donald Trumptól a szövetségi államapparátus karcsúsítására, és ezt mérnöki feladatnak fogja fel. Saját cégeitől valóságos ármádiát irányított át a feladatra, amelynek tagjai hajlandók heti 60-80 órát is dolgozni a nagy célért.

A nyughatatlan Musk szombaton a birtokában lévő X – egykori Twitter – mikroblogon jelentette be, hogy megalakította az Amerika Pártot, hogy visszaszerezze a szabadságot az amerikaiaknak. A döntését az váltotta ki, hogy a múlt héten előbb a szenátus, majd a képviselőház is elfogadta a Trump által keresztülerőltetett költségvetési törvényt, amelyben még szélesebbre nyílhat a szakadék a kiadások és a bevételek között, s a deficitek finanszírozására 5 ezermilliárd dollárral felemelik az adósságplafont.

Hanyatló birodalommá teheti az USA-t Trump fiskális alkoholizmusa

A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt. A jogi kutyulmány minden óvatosságot sutba dobva növeli a deficitet és az államadósságot.

A csomagot már tervezet formájában „visszataszító förtelemnek” minősítette Musk, aki azzal fenyegeti a republikánusokat, hogy a 2026. novemberi félidős kongresszusi választás pártbeli előválasztásain jelölteket indít azok ellen, akik ellenezték a fiskális felelőtlenséget jelképező elképzeléseket, ám végül Trump nyomására igennel szavaztak. A nemet mondó bátrak közé a szenátusban három, a képviselőházban pedig két republikánus tartozott.

A kormányzati pályafutását befejező Muskot májusban még szép szavakkal búcsúztató Trump berágott, úgy véli, egykori szövetségesének elment az esze.

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.