Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Olyan kiegészítőt tölthetünk le Firefox alá, amellyel kipróbálhatjuk: milyen az internetezés Kínában. A proxiszerver azonban túlságosan jól működik: nemcsak a Google, az IMDB vagy az NBA oldala nem érhető el, hanem hongkongi egyetemeké sem. Ha hiszünk tapasztalatainknak, akkor a HVG Online is nemkívánatos oldalnak számít.
China Channel néven fut Firefox alatt az a kiegészítő, amely alkotói szerint szimulálja a kínai internetes cenzúra alatt álló számítógépeket: lassú a böngészés és számos weboldalt nem tudunk megnézni. Az installálás egyszerű: a Firefox egy piros GO gombbal gazdagodik, amelyre rákattintva tudjuk beállítani a kínai proxiszervert, egy kattintással természetesen vissza tudunk váltani a "normális", cenzúramentes böngészésre.
A kínai cenzúrával és a proxiszerverekkel foglalkozó fejlesztők legújabb fogása azonban inkább tűnik médiahacknek vagy rosszul kivitelezett technikai trükknek, mint pontos szimulációnak, ugyanis egy oldalt sem lehetett vele megnézni, a magyar és külföldi hírportálok egyike sem volt megtekinthető, de nem tudtuk megnézni hongkongi oktatási intézmények, sőt a pekingi olimpia kínai nyelvű weboldalát sem - politikai vagy művészeti demonstrációként mindenesetre meglehetősen hatásos, még ha nem is túlságosan kifinomult.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az új trükkel még a szemfülesebbek is belesétálhatnak a csalók csapdájába.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.