A képen látható két tárgy is az új nyomtató prototípusával készült: a jobb oldalon látható elem összköltsége 210 forint körülre, a bal oldalié 80 forintnál is kevesebb. Készítési elvük roppantul egyszerű: a 3D-nyomtató az elkészítendő tárgy tervrajza alapján adott mennyiségű géppapírt helyez egymásra, amelyek közé bizonyos pontot ragasztót fecskendez - az elkészített papírtömbből pedig karbidpengével folyamatosan vágja le a felesleges részeket. (Ehhez a feladathoz technikailag a lézer is megoldható lenne, a penge viszont jóval olcsóbb megoldás.)
A nyomtató Angliában és Írországban már beszerezhető, a világ többi országában 2009-től várható megjelenése, a kezdeti vélemények azonban mind elismerően beszélnek a nyomtatópiaccal teljesen szemben álló üzleti modellről, amelynek jellemzője az olcsó nyomtató és a meglehetősen borsos árú kiegészítők: a Matrix működéséhez gyakorlatilag tényleg csak ragasztó és papír szükséges.
Az ebben elkészíthető tárgy maximális mérete 297mm x 210mm x 150 mm, az Mcor mérései szerint pedig az anyagköltség jelenleg a legolcsóbb a piacon, köbcentiméterenként 0.01 euro. Hasonlít ehhez a LOM (laminated object manufacturing) technológiája is, amely összeragasztott különleges papír-, műanyag- vagy fémrétegeket formál meg késsel vagy lézerrel.