Autodelete
Az AutoDelete nevű ingyenes alkalmazást régi vagy régen használt fájlok automatikus törlésére találták ki. Jól használható az ideiglenesen létrehozott (temp) könyvtárak vagy a mentések (backup) mappáinak tisztítására, de számos speciális esetben is szükség lehet rá.
Tovább a letöltéshez >>>
SpyMe Tools
Egy új program telepítésekor általában számtalan állomány kerül a gépünk különböző mappáiba, s a telepítők a Registryt is teleírják a program működéséhez szükséges adatokkal. A SpyMe Tools kiválóan alkalmazható arra, hogy nyomon kövessünk egy telepítést.
A használata meglehetősen egyszerű. Első körben készítenünk kell egy adatbázist a gép aktuális Registry bejegyzéseiről és állományairól. Ehhez válasszuk a Tools menüben a megfelelő működési módot (Registry mode vagy File mode), majd kattintsunk a Tools/Scan/Start menüpontra. Kis gondolkodás után elmenthetjük a feltérképezett adatokat egy fájlba (külön a fájlokra és külön a Registry-re vonatkozó információkat).
Tovább a letöltéshez >>>
Free Fire Screensaver
A Free Fire Screensaver elnevezésű képernyővédő igazán látványos effektet kínál: felgyújtja a Windows Asztalát. Elindulása után lángolni fognak az ikonok, ablakok, a Start menü, a Tálca gombjai, de még a háttérképen látható dolgok is. Mindezt kellemes, tábortüzeket idéző hanghatással és kissé melankolikus zenével fűszerezték a készítők.
Tovább a letöltéshez >>>
ShirusuPad
A ShirusuPad segítségével jegyzeteket, tennivalólistákat készíthetünk, és azokat elhelyezhetjük a Windows Asztalán, hogy folyamatosan szem előtt legyenek.
Mindegyikhez rendelhetünk figyelmeztetést is, így a program a megadott napon és időpontban megjeleníti a feljegyzést akkor is, ha amúgy azt a háttérbe küldtük, hogy ne zavarjon minket a napi munkában (ismétlődő figyelmeztetések beállítására is van benne lehetőség). Akár azt is kérhetjük tőle, hogy az adott időpontban elindítson egy másik programot
Tovább a letöltéshez >>>
Flux
A Flux Windowsra, Linuxra és OS X-re is elérhető, s egyetlen feladatot old meg: a napszaknak megfelelően állítja be TFT monitorunk színhőmérsékletét. Persze megtehetnénk ezt mi is bármikor, kézzel, hiszen akár szoftverből, akár a monitorokon van erre a lehetőség, ám a Flux használatával mindezt teljesen automatizálhatjuk. Azt persze érdemes mérlegelni, hogy ezzel adunk némi pofont a színhűségnek is, vagy egy DTP-s munkahelyen nem annyira szerencsés a nehezen bekalibrált monitort átállítgatni, de otthon rendkívül praktikus lehet.
Tovább a letöltéshez >>>