Ez az app instant rajzfilmet csinál chates üzeneteiből
A Facebook Messenger is elbújhat egy új ingyenes alkalmazás mögött: a MimeChaten üzenni olyan, mintha egy rajzfilm főszereplői lennénk, ugyanis az üzeneteket remek animációkkal is kiegészíthetjük, amelyekre a chatpartner is folyamatosan reagálhat jópofa mozdulatokkal. A beszélgetésből így egy sztori alakul ki, amit fel is vehetünk videóra.
hvg.hu
Biztosak vagyunk benne, hogy az év egyik legjobb ötleteként fogjuk majd emegetni a kolozsvári fejlesztésű MimeChat alkalmazást, amely az üzenetküldő appokból már egyébként is ismert animációkat gondolja tovább. Az Androidra és iPhone-ra is letölthető szolgáltatás ugyanis fantasztikus animációkkal egészíti ki a beszélgetést, így olyan vele chatelni, mintha egy rajzfilmet vennénk fel, amelynek mi vagyunk a főszereplői.
MimeChat
A telefonszámos regisztráció, majd az SMS-ben kapott kód beütése és a nemünk megadása után máris megjelenik egy figura, amit magunkra formálhatunk. A figura alatt látható opciókkal választható alak, bőrszín, haj, kabát, póló, nadrág, napszemüveg, illetve kipróbálhatók a reakcióinkat megjelenítő animációk. Ezekből a lehetőségekből a legtöbb azonnal használható, illetve kezdésként kapunk 300 játékpénzt, amelyet a legkülönlegesebb kiegészítőkre és animációkra költhetünk.
Ha kialakítottuk a saját figuránkat, akkor nincs más hátra, mint kiválasztani a kontaktlistából az appot szintén használó ismerőseinket és chatelni velük. Ugyanúgy küldhetünk szöveges üzenetet, mint bármelyik hasonló appban, de ha a szöveges sáv szélén a kettőspont lehetőségre kattintunk, akkor válogathatunk a felhasználható animációk közül, az angol kezdőbetűkkel pedig szűkíthető a kör.
Ha megvan a megfelelő animáció, el kell küldeni az üzenetet és mindkét fél látja hogyan reagálunk, amire a másik oldalon látható karakter egyből reagálhat, így egy rajzfilmes sztori alakul ki a beszélgetésből. Ez már önmagában is nagyon szórakoztató, de bármikor vissza is lehet nézni, ha a jobb felső sarokban a videó ikon megnyomásával felveszzük a beszélgetést. Ugyanott megszakíthatjuk a felvételt, amelyet automatikusan elment az app a telefon videói közé.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?