Ahogy Androidon, úgy az iOS-rendszerű készülékeknél is létezik olyan szolgáltatás, amely az eszközök megtalálásához, távoli vezérléséhez nyújt segítséget. Az Apple-nél Find my iPhone-nak hívják ezt a funkciót, valaki azonban a rendőrségi nyomozás akadályoztatására használta inkább.
A Daily Gazette számolt be egy októberi lövöldözésről, amely a New York állambeli Schenectadyben történt. Az azóta őrizetbe vett Juelle L. Grant a rendőrség szerint vezette az incidensben érintett járművet, de a nő gyanú szerint a fegyver eltüntetésében is aktívan kivette a részét.
A rendőrök felfigyeltek rá, hogy Grant egy iPhone X típusú mobilt használ, és felmerült, hogy a telefonon olyan információk lehetnek, amelyek bizonyítékul szolgálhatnak az ügy felderítéséhez, illetve segíthetnek a nyomozóknak megtalálni a lövöldözés többi gyanúsítottját.
Ám mire a hatóságok vizsgálni kezdték volna a készüléket, a nő valahogy távolról minden adatát eltüntette róla. A rendőrök legalábbis ezt mondják, Grant védője, Daniel Smalls ugyanakkor azt állítja, védence nem egy komputermágus, így nem lehetett képes ilyesmire, a lövöldözésben meg egyébként sem volt benne.
Így vagy úgy, de a nőt fizikai bizonyítékokkal való visszaéléssel, továbbá az eljárás akadályoztatásával is megvádolták. A hasonló problémák egyébként elkerülhetők lennének az úgynevezett Faraday táskával, amely blokkolja az elhelyezett készülék hálózati jeleit. Ilyet a rendőrök nem használnak, de úgy tűnik, érdemes lenne, hiszen a mostani már nem az első.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.