Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Brit és közel-keleti országok szervezeteit támadta a Turla hackercsoport, amelyet több forrás szerint is támogat az orosz állam.
Orosz hackerek egy csoportja magát iráni kiberbűnözőnek álcázva számos ország ellen intézett kibertámadást – közölték hétfőn amerikai és brit hivatalos források. Az elektronikus kommunikáció lehallgatására szakosodott brit figyelőszolgálat (GCHQ) és az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) szerint a Turla nevű orosz csoport iráni eszközöket és számítógépes infrastruktúrát használva az elmúlt másfél évben legalább 20 országban hatolt be különböző szervezetek számítógépes rendszereibe.
Brit források hozzáteszik, hogy a támadások nagyrészt közel-keleti országok ellen irányultak, de brit szervezeteket is céloztak. A Turla tevékenysége eddig sem volt ismeretlen, de a friss értesülések szerint jóval szélesebb körben okozott károkat, mint eddig tudni lehetett.
A csoportot korábban észt és cseh hatóságok azzal vádolták, hogy az orosz titkosszolgálattal működik együtt. Paul Chichester, a GCHQ egyik magas rangú tisztségviselője szintén úgy vélte, hogy a kiberbűnözők állami támogatást kapnak. Hozzátette, hogy a hackerek új módszereket fejlesztenek ki annak érdekében, hogy eltüntessék a nyomaikat.
Titkosszolgálati források arra is felhívják a figyelmet, hogy az iráni hackercsoport, amelyet a Turla "meglovagolt", vélhetően Teherán támogatását élvezi. Iráni és orosz tisztségviselők vasárnapig nem reagáltak a nyugati értesülésekre, ám korábban mindkét ország kormánya tagadta azt a vádat, hogy kiberbűnözőkkel lenne kapcsolatban.
Több nyugati országban viszont Kína és Észak-Korea mellett Iránt és Oroszországot tartják a legnagyobb fenyegetésnek a hackertámadások szempontjából.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.