szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A NASA hamarosan mélyebb elemzésbe kezd, hogy megtudja, miként viselkedett az Orion űrhajó a Föld–Hold–Föld-utazás során, és mire számíthatnak a jövőben az űrhajósok.

December elején sikeresen landolt a Földön az Orion űrhajó, amelynek küldetése a NASA újabb holdraszállás-projektjének egyik legfontosabb mérföldköve volt. Az eszköz összesen 2,2 millió kilométert tett meg, többször megkerülte a Holdat, majd végül visszatért a bolygónkra.

A projekt azért volt rendkívül fontos, mert a jövőben ezzel az űrhajóval utazhatnak majd az asztronauták a Holdra. A munka azonban a landolással még nem ért véget, sőt csak most kezdődik igazán.

Az Engadget beszámolója szerint az Oriont mostanra visszaszállították a Kennedy Űrközpontba, ahol kiterjedt vizsgálatnak vetik majd alá. A NASA elsőként a hőpajzsot távolítja el, hogy elvégezhesse az alkatrész elemzését. Ennek köszönhetően meghatározhatja, hogyan teljesített akkor, amikor visszatért a légkörbe.

De a NASA most veszi majd ki a szerkezetből az abban rögzített próbababát, hogy rögzítse azokat az adatokat, amelyeket a repülés során gyűjtött a készülék. Ez segíthet abban, hogy pontosan meghatározzák, milyen hatással lesz egy ilyen hosszú utazás az űrhajósokra.

A tervek szerint az Artemis II valamikor 2024-ben indulhat útnak, a fedélzetén egy négyfős legénységgel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!