Hősként ünnepelték szülőföldjén a DeepSeek alapítóját
Liang Venfeng a kínai holdújév alkalmából látogatott el a dél-kínai Kuangtung tartományba, ahol gyerekkorában élt.
HVG
Hősként ünnepelték hazatérése alkalmából Liang Venfenget, a kínai DeepSeek alapítóját – számolt be róla a TechCrunch. A vállalat az elmúlt bő egy hétben állította feje tetejére a technológiai ipart azzal, hogy olcsó, nagy teljesítményű mesterséges intelligenciát dobott piacra. A fejlesztés miatt már riadót fújt a Meta, az amerikai techguruk zsebéből pedig dollármilliárdokat fújt ki a DeepSeek által keltett vihar.
Venfeng a kínai holdújév alkalmából látogatott el a dél-kínai Kuangtung tartományba, a szakember ugyanis ott nőtt fel. A 40 éves férfiről a helyiek azt mondták, gyerekkorában kiváló tanuló volt, aki szerette a képregényeket, a matematikát, szülei pedig oktatóként dolgoztak. Volt, aki még azt is elárulta róla, hogy gyerekkorában Venfeng sokat focizott – írja a Financial Times.
DeepSeek founder Liang Wenfeng receives a hero’s welcome back home https://t.co/J2SnLaC0hq
A szakember eddig a háttérben maradt, és a jövőben sem szeretne a rivaldafénybe lépni. Tekintettel arra, hogy más kínai technológiai vezetőket, mint például az Alibaba alapítóját, Jack Mat a kínai kormány szoros felügyelet alá vonta, Venfeng valószínűleg a jövőben sem akar majd közszereplővé válni – írja a TechCrunch.
Egy erőtlen ütés csak arra jó, hogy felbosszantsa az ellenfelet. A kínai technológiák kézben tartóit pedig nem volt érdemes az amerikaiaknak felbosszantaniuk. Vagy legalábbis illett volna felkészülni arra, hogy aki nem fekszik ki, az vissza fog ütni. Vélemény.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.