Tarol a ChatGPT: már heti 400 millió ember használja
December óta is jelentősen nőtt a ChatGPT felhasználóinak száma. Kitárta lapjait az OpenAI, több területről is elárultak adatokat.
HVG
Sorra dönti a rekordokat a ChatGPT. Az OpenAI chatbotja már a megjelenését követően is elképesztő gyorsasággal nőtt, időnként meglepő szereplőket is megelőzve a technológiai iparban, és most egy újabb mérföldkövet léptek át: már heti 400 millió aktív felhasználóval rendelkeznek.
Ez főleg ahhoz képest jelentős szám, hogy decemberben még 300 millió volt, derül ki a CNBC-vel közölt adatokból. Ugyan az előfizetők számát nem hozza nyilvánosságra az OpenAI, de azt elárulták, hogy már kétmillió fizető vállalati felhasználójuk van, akik valamilyen formában használják a szolgáltatásaikat. Ez duplája a 2024. szeptemberi adatnak.
Ami az OpenAI API-jainak (alkalmazásprogramozási interfészeinek) használatát illeti, a cég azt közölte: az elmúlt hat hónapban megduplázódott a forgalmuk. Ezek az API-k teszik lehetővé, hogy az OpenAI nyelvi modelljein alapuló MI-szolgáltatások fussanak bizonyos szoftverekben. (Például a Duolingóban.)
A mesterséges intelligencia új korszakát elhozó OpenAI friss szolgáltatásának van az eddigi legkomolyabb esélye arra, hogy megingassa a keresőóriás világuralmát. Kipróbáltuk néhány mindennapos helyzetben.
Mint a TechCrunchkiemeli, érdekes, hogy az OpenAI pont azután kezdett ilyen használati adatokat publikálni, hogy nemrégiben egy kínai rivális, a DeepSeek kiadta a saját megoldását, ami több tekintetben is felforgatta a piacot.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.