Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem mondható szokványosnak, hogy az Egyesült Államok űrkutatási szervezete felfigyel egy egyetemista rajzaira, sőt vásárol is belőlük.
Jarrod Chua, a Szingapúri Technológiai Intézet digitális kommunikációs és integrált média szakának elsőéves hallgatója mindig is odavolt a világűrért, így nm meglepő, hogy amikor 2020-ban kénytelen volt ő is otthon maradni a koronavírus-járvány miatt, űr témájú rajzokat kezdett készíteni. Műveit feltette az Instagramra, a Spaceytales fiókba. Alig egy hónap alatt ezer követője lett, jelenleg pedig már több mint 17 ezren kíváncsiak rá.
Chua rajzaira a NASA-nál is felfigyeltek, és a The Star szerint még 2020 júliusában meg is keresték. Először csak arra kértek engedélyt, hogy használhassák azt a rajzát, ami az óriási James Webb űrteleszkópról készült, arról a 9 milliárd dolláros műszerről, amelyet arra terveztek, hogy minél messzebb lásson el a világűrben.
Nem sokkal később viszont már arra kérték, hogy bizonyos szempontok szerint módosítsa az egyik illusztrációját, hogy felhasználhassák azt a NASA weboldalán a látogatók tájékoztatására. Ezért már 1000 dollár ütötte az egyetemista markát. Érthető az érdeklődés a fiú illusztrációi iránt, ugyanis kedves rajzos formában, érthető módon magyarázza el a NASA technológiáinak működését.
Elmondása szerint akkor született az ilyesfajta illusztrációk ötlete, amikor más, űrrel kapcsolatos Instagram-fiókokat böngészett, és úgy találta, hogy ezek meglehetősen sok szöveget tartalmaznak. „Azt gondoltam, hogy (tartalmat) képes vagyok rajzokra lefordítani az ilyesfajta tartalmakat, hogy az emberek jobban érdeklődjenek iránta" – magyarázta. Körülbelül száz olyan rajzot készített, amelyek bolygókat ábrázolnak, és egyszerűen adnak át tényeket és elméleteket. Egy-egy illusztráció elkészítése három-négy órát vesz igénybe egy az Adobe Illustrator segítségével.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.