A kaszpi-tengeri játszma
Az amerikai kormány valójában a Kaszpi-tenger alatt rejlő kőolaj és földgáz miatt bombázta és foglalta el a szomszédos Afganisztánt - állítják a teória hívei, akik szerint Oroszország és a Nyugat közt heves harc folyik a Kaszpi-tengerben lévő emergiaforrásokért; a nyertes jutalma Kelet-Ázsia energiaellátása. Gondolatmenetüket alátámasztani látszott az a BBC internetes oldalán 2001. szeptember 11-én, még a terrortámadások előtt megjelent cikk is, mely azt taglalta, hogy az Egyesült Államoknak a közép-ázsaiai olajtartalékra fáj a foga, s ehhez kulcsszereplőként stabil Afganisztánra van szüksége.
Olaj-Afganisztán-Enron háromszög
Mindenről az Enron tehet - vélik a fenti elmélet specializált változatának hívei. Eszerint az energiaóriás még az afganisztáni bombázás előtt a csőd szélére került, mivel az Indiában hárommilliárd dollárból félig felépített erőműve a cégen belüli feszültségek miatt ellehetetlenült és csak a pénzt nyelte. Az azóta csődbement óriásvállalatot csak az menthette volna meg, ha kiaknázhatja a Kaszpi-tenger olajkészletét egy, az afgán területeken keresztül húzódó olajvezeték segítségével.
Az álháború
2001. szeptember 11-én nem is volt terrortámadás: az amerikai kormány manipulált - szól az egyes változataiban döbbenetes precizitással, logikusan kiagyalt másik gondolatmenet, melyet sokan egy, a hatvanas évekből származó állítólagos Pentagon-dokumentumra vezetnek vissza. Az Operation Northwoods című jegyzék tanúsága szerint a hatvanas években az amerikai kormány ötletbörzét tartott azzal a céllal, hogy kiokoskodják, hogyan adhatnának el a nyilvánosságnak egy Kuba elleni katonai akciót egy megrendezett és Fidel Castrónak tulajdonított terrorcselekmény segítségével. A résztvevők fejéből többek közt egy diákokkal teli repülőgép lelövésének, egy amerikai hajó elsüllyesztésének és John Glenn asztronauta űrhajója felrobbantásának ötlete pattant ki.
A Moszad volt az
A szeptember 11-i terrorcselekmények mögött az izraeli titkosszolgálat, a Moszad áll - szögezi le az álháborús elmélet híveinek egyik frakciója, amely szerint az elmebeteg támadások arra szolgáltak, hogy a merénylet gyanúját az arab világra terelve Izrael saját céljaira használhassa fel Amerikát és hadseregét. Az arab országokban népszerű teória hívei a több száz zsidó áldozat ellenére tudni vélik, hogy a World Trade Centerben dolgozó "zsidóknak" előre szóltak, így ők megmenekültek a katasztrófától.
Ők, engem? Nem tudnak átverni!
A világ jelenségeinek magyarázatára kovácsolódó összeesküvés-elméletek főszereplői rendszerint a kormányok, a titkosszolgálatok, az óriáscégek és a zsidók. Íme egy csokor az elmeszülemények egyik jellegzetes csoportjából: valójában miért is támadta meg Amerika Afganisztánt és ki vagy mi állt a szeptember 11-i terrortámadás mögött? Önnek mi a véleménye?

Trump beváltotta a fenyegetőzését, 30 százalékos vámot vet ki az EU-ra
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint
Kezd kiderülni, hogyan verte át Izrael az amerikaiakat, hogy atomfegyvere lehessen
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Az Air India-gép egyik pilótája megkérdezte a másiktól, hogy miért zárta el az üzemanyag-adagolót
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Fukuyama azt mondja, első könyve végét senki nem olvasta, pedig benne áll, ami most történik
Dobrev Klára és Gyurcsány Ferenc még nem végzett a vagyon felosztásával
Magyar Pétert a hétfői baklövésére emlékeztető plakát várta Nagykanizsán
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
Sebestyén József halála tovább mérgesíti a magyar-ukrán viszonyt, de a "kényszersorozás" emlegetése propaganda
A 22 éves francia kvízkirály egymás után 646 alkalommal nyert és csak nyert és csak nyert
Demenciában szenved James Bond alakítója
Brazíliában házasodott meg a DK pártigazgatója
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.