Tetszett a cikk?

Az Amnesty International emberi jogi szervezet közzétette éves jelentését, amelyből az tűnik ki, hogy a világ népeit a hidegháború vége óta soha nem fenyegette a biztonság olyan mértékű hiánya, mint most. A jelentés elmarasztalólag szól a romákkal, illetve a menedékkérőkkel kapcsolatos magyar bánásmódról is.

A szervezet éves jelentését arra használja fel, hogy bírálja a kormányokat, amelyek a terrorellenes harc nevében elnyomják az emberi jogokat - írja a BBC. Irene Khan, a szervezet főtitkára szerint az elmúlt egy évben a nemzetközi közvélemény figyelme Irakra összpontosult, de senki nem figyelt oda arra a számtalan elfelejtett konfliktusra, amelyek súlyos mértékben rontották az adott térségek emberi jogi helyzetét, és amelyek igen sok emberélet kioltásával jártak. A főtitkár ezek közé sorolta Elefántcsontpartot, Kolumbiát, Burundit, Csecsenföldet és Nepált. Irakról szólva Irene Khan megállapította, hogy az országban a háború vége óta is rendkívül súlyos az emberi jogok helyzete.
Az éves jelentés Magyarországgal foglalkozó része említést tesz egyebek mellett a menedékkérőkkel kapcsolatos új szabályozókról, amelyek a szervezet szerint a korábbiaknál jelentősebb mértékben korlátozzák a menedékre szorulók jogait. A jelentés szerint emellett továbbra is "érkeznek jelentések a romákkal kapcsolatos rendőri túlkapásokról". (MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!