Az amerikai főellenőr szerint nincsenek tömegpusztító fegyverek Irakban

Az Irakban kutató amerikai szakértőcsoport vezetője elismerte, hogy eddig nem fedeztek fel egyetlen olyan leletet sem, amely alátámaszthatná George Bush amerikai elnöknek Irak fegyverprogramjairól és terrorista kapcsolatairól szóló állításait, bizonyítékokat azonban találtak arra, hogy Irak vegyi és biológiai fegyverek előállítását tervezte. A brit külügyminiszter szerint ez igazolja a háborút.

  • unknown unknown
Az amerikai főellenőr szerint nincsenek tömegpusztító fegyverek Irakban
Eddig nem találtunk tömegpusztító fegyvereket – közölte David Kay főkutató csütörtökön, miután zárt ajtók mögött ismertette első jelentését a washingtoni szenátus és a képviselőház hírszerzési bizottságával. Az amerikai szakértőcsoport vezetője hozzátette: csapata "több tucat olyan, tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos programtevékenységre és jelentős mennyiségű felszerelésre" bukkant, amelyeket Irak elrejtett a 2002 végén kezdődött ENSZ-ellenőrzés elől. Ezek felszerelések és tevékenységek a vegyi és a biológiai területhez kapcsolódtak, és még inkább a rakétákhoz - közölte.
Kay hangsúlyozta, hogy 1400 amerikai és brit kutatóból álló csapatának még sok mindent el kell végeznie, hiszen csak három hónapja folytatják vizsgálatukat. Az a tény, hogy eddig nem leltünk tömegpusztító fegyvert, nem jelenti azt, hogy arra a következtetésre jutottunk, hogy nincsenek ilyenek Irakban - mondta Kay. A vizsgálócsoport nem talált arra utaló nyomot sem, hogy Szaddám Huszein atomfegyver fejlesztésébe fogott volna.
Jack Straw brit külügyminiszter a bizottsági jelentést csütörtök éjjeli nyilatkozatában úgy értelmezte: indokolt és elengedhetetlen volt a veszélyek felszámolására indított háború. A brit kormány szerint a szövetséges feltáró csoport a csütörtök este ismertetett köztes jelentéssel újabb egyértelmű és megdönthetetlen bizonyítékokat tett le az asztalra arról, hogy az előző iraki rezsim megsértette a tömegpusztító fegyverekre vonatkozó biztonsági tanácsi határozatot. (MTI)
Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.