Egymillió dollárt ért a két Simona élete

Olasz lapok szerint egymillió dollár váltságdíjat fizettek az Irakban elrabolt két olasz segélymunkás szabadulásáért. A lapok azt is tudni vélik, hogy az alku elején a túszejtők még csapatkivonást és ötmillió dollárt követeltek.

  • unknown unknown
Egymillió dollárt ért a két Simona élete
A La Repubblica és a Corriere della Sera egyértelműen a kuvaiti közvetítésnek tudja be, hogy sikerült megállapodni a "mérsékelten nacionalista" iraki emberrablókkal, akiknek előlegként félmillió dollárt, majd a két olasz nő szabadulását követően ugyanennyit adtak át a közvetítők. Az olasz sajtó ismerteti ugyan a váltságdíj kifizetését cáfoló hivatalos nyilatkozatokat, de egyértelművé teszi, hogy egymillió dollárt igenis kifizettek a két Simonáért.



Mindkét lap feltételezi, hogy az olasz nőket tévedésből rabolták el, mivel kémnek nézték őket, s az első kihallgatásaik is erre utaltak. Ezt támasztja alá a tudósítások szerint az is, hogy a két olasz nővel végül nagyon tisztességesen és udvariasan bántak elrablóik.



Az olasz tévécsatornák egyenesben számoltak be a két kiszabadult olasz nő érkezéséről, arról, hogy a ciampinói katonai repülőtéren Silvio Berlusconi olasz kormányfő is fogadta őket. A túszügy megoldását egyértelmű sikerként értékelték, de a beszélgető műsorokban már újólag felmerült a háború és az olasz katonai részvétel problémája. (MTI)

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.