Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Óva intette Iránt és Szíriát az iraki belügyekbe való beavatkozástól Washingtonban George Bush amerikai elnök. Ugyanakkor kijelentette, az iráni és észa-koreai atomprogram ügyében a sokoldalú tárgyalásokat kell előnyben részesíteni.
"A múltban már többször üzentünk Szíriának, és ezt a jövőben is megtesszük" - közölte George Bush évzáró sajtótájékoztatóján, utalva azokra a hírekre, amelyek szerint Szíria és Irán pénzügyi támogatást nyújt az iraki ellenállóknak.
Az amerikai elnök hozzátette: a washingtoni kormánynak különböző eszközei vannak - diplomáciai és gazdasági jellegűek egyaránt - hogy nyomást gyakoroljon mindkét országra. A sajtótájékoztatón az amerikai elnök kifejezte szándékát, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnökkel továbbra is együttműködjön.
Bush kijelentette, továbbra is a sokoldalú tárgyalásokat részesíti előnyben azon törekvésében, hogy rávegye Iránt és Észak-Koreát nukleáris programjuk feladására.
"A diplomácia kell legyen és lesz mindig az első választásunk a konfliktusok megoldásában" - mondta Bush. Arra a kérdésre, hogy Irak esetében az Egyesült Államok miért nyúlt a fegyverekhez, azt felelte, hogy "ott 13 évi diplomácia csődöt mondott".
Az elnök derűlátóan nyilatkozott az izraeli-palesztin konfliktus rendezésének esélyeiről, ugyanakkor a béke előfeltételének nevezte egy demokratikus rendszer megteremtését a palesztin területeken.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.