Allávi a BBC tv politikai magazinműsorának - arra a kérdésre, hogy a választások után mikor vonulhat ki Irakból a nemzetközi koalíció - azt mondta: egyelőre "túl korai lenne a kivonulásról beszélni", mert Iraknak még szüksége van a külföldi fegyveres erőkre a hadsereg és a belbiztonsági erők támogatásához és kiképzéséhez.
A politikus szerint a cél egy 150 ezer fős, teljesen kiképzett és felszerelt iraki hadsereg létrehozása. Allávi - jóllehet ezt "a helyes irányban és megfelelő ütemben" történő haladásnak nevezte - felfedte ugyanakkor, hogy jelenleg mindössze "60-70 ezer iraki van fegyverben (...) és az ő kiképzésüket is javítani kell még".
Az iraki szunnita ulémák bizottsága vasárnap tagadta, hogy megváltoztatta volna korábbi, a Dijala tartományban tartandó - január 30-i - választások bojkottjára szólító álláspontját. A bizottság határozottan cáfolta, hogy az Iraki Iszlám Párttal - Irak legfontosabb szunnita pártjával - közleményben közösen arra szólította volna fel a lakosságot, vegyen részt a választáson.
A választáson a szavazók megválasztják az alkotmányozó nemzetgyűlés 275 képviselőjét. Ha az általuk kidolgozott alkotmányt az októberben megrendezendő népszavazáson megerősíti a lakosság, akkor 2005. december 15-én újabb szabad parlamenti választásokra kerülhet sor.
Irán lehet az új célpont
Eközben a brit kormány komolyan tart attól, hogy az Egyesült Államok katonai csapást mér Iránra, és ennek kivédésére egy több száz oldalas dossziét állított össze, amely a tárgyalásos megoldás mellett érvel - írta a The Sunday Times. A dosszié szerint a Nagy-Britannia, Franciaország és Németország által vezetett tárgyalások szolgálják a legjobban Irán és a nemzetközi közösség érdekeit; a dokumentum utal egyben arra, hogy Iránnak biztosítani kell a jogot az atomenergia békés célú felhasználására.
A lap szerint Tony Blair brit kormányfő személyesen fogja megerősíteni a jövő hónapban Európába látogató Bushnak, hogy Nagy-Britannia nem kíván részese lenni egy újabb katonai beavatkozásnak a térségben.
Allávi: a választások után sem vonulhatnak ki a szövetségesek
Az iraki fegyveres erők létszáma a tervezettnek jelenleg alig több mint a harmada - ez derült ki az átmeneti iraki kormány vezetőjének londoni nyilatkozatából.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.