José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke szerint George Bush amerikai elnök látogatása az EU brüsszeli központjában - miközben az amerikai elnök ezúttal nem megy el a nagy európai országok fővárosaiba - önmagában is szimbólum, annak jele, hogy Bush kész együtt dolgozni az Európai Unióval, mint egységes egésszel.
Ugyanakkor a kérdésére mégis választ vár. "Én úgy gondolom, hogy globális partnerként kellene együtt dolgoznunk, s ez az egész világ számára fontos. De ennek egy kiegyensúlyozott kapcsolatnak kell lennie. Egyenlő partnerekként" - szögezte le a portugál politikus, aki egyébként Washington egyik legszilárdabb európai szövetségesének számít.
Barroso védelmébe vette a Kínával szembeni EU-fegyverembargó feloldásának tervét és azt, hogy az Európai Unió folytatja a párbeszédet Iránnal. "Itt az ideje véget vetni az ázsiai ország tisztességtelen megbüntetésének, hiszen vannak más országok is, amelyek nem követik a jogállamiságról vallott nyugati elképzeléseket, s az Egyesült Államok mégis ad el fegyvereket nekik" - jegyezte meg Kína kapcsán az EB elnöke.
Barosso szerint a Teheránnal folytatott brit-francia-német megbeszélések pedig szerinte az iráni atomprogram korlátok között tartásának legjobb módját jelentik, s "az európai stratégia eddig eredményes volt." Az amerikaiaknak ugyanazok a céljaik ebben az ügyben, mint az európai országoknak, még ha más módszereket részesítenének is előnyben.
"Vannak bizonyos korlátai annak, mennyire tudja követni Európa az óceán túlpartján működő gazdasági rendszert. Szükségünk van az amerikai dinamizmusra, de az európai szociális modell megőrzésével. S nem lehetetlen mindkettőt egyszerre követni" - szögezte le a politikus, hozzáfűzve, hogy ő nem Európa amerikanizálását javasolja, hanem az európai modell korszerűsítését.
Barroso választ vár Bushtól
"Arra szeretnék választ kapni George Bushtól a jövő heti brüsszeli találkozón, hogy az Egyesült Államok vajon globális partnerként vagy fenyegetésként tekint-e az egységes Európára" - mondta Barroso a The Wall Street Journal című amerikai lap európai kiadásának adott interjújában.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
„Ez a világ legnyugodtabb, legszebb helye” – már csak a halottak és két templom emlékeztet Béndekpuszta egykori életére
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Az egészsége múlhat rajta, hogy naponta hányszor jár ki vécére
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.