Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
1998 óta nők, fiatal lányok és gyerekek tízezreit erőszakolták meg büntetlenül fosztogató fegyveres bandák és kormánykatonák a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén - közölte a Human Rights Watch (HRW) nemzetközi emberi jogi szervezet.
Hetente több száz újabb nemi erőszakról érkezik bejelentés, de mindössze 10 elkövetőt - katonákat és szabadcsapatok tagjait - mondtak ki bűnösnek a pusztító polgárháború befejezése óta a keleti országrészben, ahol az összeomlott igazságszolgáltatás miatt még napjainkban is törvényen kívüli állapotok uralkodnak - hangsúlyozta legfrissebb jelentésében a New York-i székhelyű Human Rights Watch (HRW) nemzetközi emberi jogi szervezet.
A HRW szerint nemi erőszakot az ország keleti részén működő összes fegyveres csoport tagjai elkövetnek, miközben a kongói igazságszolgáltatás "mostanáig nem látott hozzá a vérlázító probléma kezeléséhez". A nemi erőszak a szembenálló alakulatok kedvelt fegyvere a megszámlálhatatlan csatában, éppen úgy, mint az 1998 és 2002 közötti háborúban volt - idézte az 52 oldalas jelentés az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik tanulmányát, amely több mint 40 ezer bizonyított esetről számolt be a konfliktus alatt két keleti tartományból.
Az ENSZ néhány napja arról számolt be, hogy a lenduk szabadcsapata az északi országrészben fekvő Ituri tartományban több ezer embert hurcolt el, sokat közülük szexrabszolgának.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.