A német alsóház megszigorította a gyülekezési jogot

A Bundestag nagy többséggel törvénymódosító indítványt fogadott el, amelynek célja, hogy szélsőjobboldali felvonulások váljanak lehetetlenné a holokauszt áldozatainak emlékhelyeinél.

  • MTI MTI
A német alsóház megszigorította a gyülekezési jogot

Ilyen helynek minősül a Berlin szívében májusban megnyíló holokauszt emlékhely, s tiltott területek lennének az egykori koncentrációs táborok helyén létesült múzeumok, emlékhelyek is. A területek kijelölése a tartományok feladata lenne. A törvénymódosítást még a felsőháznak, a Bundesratnak is jóvá kell hagynia, ám az előjelekből ítélve a tartományi képviselet is elfogadja majd az indítványt.

A német pártok a módosítással már azt meg szeretnék akadályozni, hogy neonácik tüntethessenek Berlin központjában, a Brandenburgi kapunál a II. világháború befejezésének 60. évfordulóján.

Nem élvezett ugyanakkor többséget az a javaslat, hogy a közeli Bundestag (Reichstag) környékének védett területét kiterjesszék a Brandenburgi kapuig. A parlament környékén gyakorlatilag tilos a tüntetés, arra hivatkozva, hogy nem szabad zavarni a törvényhozói munkát.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.