Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Szigorított kényszermunkatáborban letöltendő húsz évi szabadságvesztésre ítélte a moszkvai városi bíróság szerdán Alekszej Picsugint, a Jukosz orosz olajcég volt biztonsági főnökét.
Alekszej Picsugint az esküdtszék már a múlt héten bűnösnek találta abban, hogy 2002-ben megszervezte egy tambovi házaspár megölését, valamint életére tört Olga Kosztyinának, aki Mihail Hodorkovszkij akkori Jukosz-vezér tanácsadója volt.
Kamil Kasajev ügyész elégedetten nyugtázta a súlyos ítéletet, még ha a múlt hét végén életfogytiglani börtönt is kért Picsuginra. A védők már az esküdtszéki verdikt után jelezték, hogy fellebbeznek. Ezt az ítélethirdetés után megerősítette maga Picsugin is, aki végig ártatlannak vallotta magát.
Hodorkovszkijra és üzlettársára, Platon Lebegyevre kedden tíz-tíz évi börtön kiszabását kérte az államügyész egy moszkvai kerületi bíróságon adózás alóli kibújás és nagystílű csalás miatt. Picsugin szigorú büntetése alapján Hodorkovszkij és Lebegyev is a maximálishoz közeli büntetésre számíthat. Az ítélet heteken belül megszülethet.
Az ügyészség szerint a Picsuginnak felrótt bűncselekményekben része volt az Izraelbe menekült Leonyid Nyevzlinnek is, aki a Jukoszt ellenőrző Menatep csoport főrészvényesévé vált, miután Hodorkovszkij januárban ráruházta meghatározó részesedését.
Picsugin 2003. júniusi letartóztatásával indult a Jukosz és főrészvényesei, valamint egyes alkalmazottai és leányvállalati vezetői ellen folyó jogi-politikai kampány, amelyet sokak szerint a Kremlből ösztönöztek Hodorkovszkij politikai ambícióinak letörésére és a stratégiai olajszektor ellenőrzésének újbóli megerősítésére.
A Jukosz főegységét lényegében államosították egy vitatott kényszerárverés nyomán, amely az olajcégre kirótt mértéktelen adóhátralék egy részének behajtását szolgálta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.