Tolószékben tért vissza a BBC megsebesített tudósítója

Tolószékben tért vissza hétfőn a képernyős munkához a BBC első számú biztonságpolitikai tudósítója, Frank Gardner, akit tavaly nyáron sebesítettek meg életveszélyesen al-Kaida-terroristák Szaúd-Arábiában, és azóta kórházi kezelésre szorult.

  • MTI MTI
Tolószékben tért vissza a BBC megsebesített tudósítója

A rendkívül népszerű, jó kiállású tudósító, aki korábban napi rendszerességgel feltűnt a BBC elemző műsoraiban kimerítő szakkomentárjaival, tavaly júniusban Rijádban forgatott, amikor fegyveresek megtámadták. Ír operatőrét, Simon Cumberst a terrorosztag több tagja másfél kilométeren át üldözte, és amikor beérték, hidegvérrel főbe lőtték; Cumbers azonnal meghalt.

A terroristák hat golyót eresztettek Gardnerbe is, akiről szintén azt hitték, hogy meghalt, ő azonban túlélte a támadást, és az egyik rijádi kórházban egy lőtt sérülésekre szakosodott dél-afrikai sebész a halálból hozta vissza.

A BBC hírműsorait figyelők feszülten várták a Gardnerről érkező híreket, és amikor azok néhány hét után gyakorlatilag elapadtak, mindenki feladta a reményt, hogy még valaha is hallja az igen felkészült, mély kapcsolatrendszerrel bíró szaktudósító tudományos igényű kommentárjait a terrorizmus kérdésében.

A hétvégén azonban bejelentették, hogy Frank Gardner visszatér, és hétfőn ez meg is történt: igen lefogyva, és tolószékben, de megjelent a BBC hírtévéjének, a BBC News 24-nek a stúdiójában, ahol élő műsorban számolt be pokoljárásáról.

Elmondta: már csak azért is különleges balszerencse, ami őt érte, mert ő nem "golyóálló mellényt viselő frontújságíró", hanem szakelemző. A terroristák részéről "nagy ostobaság volt" pont őt célba venni, hiszen az ő munkája éppen a terrorizmus okainak feltárása - mondta. Ezt a munkáját folytatni fogja - tette hozzá.

Gardner elmondta: az egyik lövedék szétroncsolta gerincoszlopát, ezért szorul egyelőre kerekesszékre, de később képes lesz, ha nagyon lassan is, saját lábán járni, valószínűleg járókerettel.

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Elektronikus nyomkövetőt kaphat az Orbán-kormánytól az, aki kimenne tüntetni egy Budapesten parádézó diktátor ellen

Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.