Hiába ellenezte a család, a Trump-kormányzat tényleg nyilvánosságra hozta Martin Luther King FBI-aktáit
A meggyilkolt polgárjogi vezető családjának tiltakozása ellenére mintegy 200 000 oldalnyi dokumentum vált elérhetővé.
HVG
Nyilvánosságra hozták azokat a feljegyzéseket, amelyeket az FBI Martin Luther King megfigyelése során készített. Becslések szerint 200 000 oldalnyi olyan dokumentumról van szó, amelyek 1977-ban titkosítottak, és amelyek 2027-ig nem is lettek volna elérhetőek, ha az igazságügyi minisztérium nem intézkedik, írja a Guardian.
A polgárjogi vezető meggyilkolásával kapcsolatos dokumentumokat egy kormányzati weboldalon tették közzé, miközben Donald Trump kritikusai és támogatói továbbra is arra szólítják fel, hogy tartsa be egy másik kampányígéretét, és hozza nyilvánosságra Jeffrey Epstein elleni szövetségi nyomozás dokumentumait.
Az egész MAGA-mozgalmat megrázta az Epstein-ügy, támogatói is magyarázatot követelnek Trumptól, akiről immár az a benyomásuk, hogy a mélyállam része. Timothy Garton Ash szerint Nagy-Britanniának vissza kell lépnie az EU-ba. A berlini Pride is politikai vita tárgya lett. Témák és vélemények a világsajtóból.
„Ezen dokumentumok nyilvánosságra hozatalát teljes történelmi kontextusukban kell vizsgálni. Apánk élete során célpontja volt, egy könyörtelen dezinformációs és megfigyelési kampánynak, amelyet J. Edgar Hoover, az FBI igazgatója indított” – írták közös közleményükben, amiben ismét megosztották a család azon véleményét, miszerint James Earl Ray, a King meggyilkolásáért elítélt férfi valószínűleg nem egyedül cselekedett már ha egyáltalán köze volt a merénylethez.
„Miközben támogatjuk az átláthatóságot és a elszámoltathatóságot, ellenzünk minden olyan támadást, amely apánk örökségét támadja, vagy amely hazugságok terjesztésére szolgál….Azok, akik az FBI megfigyelésének eredményeit megosztják, akaratukon kívül is egy folyamatban lévő kampányhoz fognak csatlakozni, amely apánkat és a polgárjogi mozgalmat próbálja meggyalázni” – tették hozzá.
Donald Trump elnökjelöltként ígéretet tett arra, hogy nyilvánosságra hoz bizonyos dokumentumokat, majd amikor hivatalba lépett, rendeletet hozott a John F. Kennedy, Robert F. Kennedy és Martin Luther King elleni merényletek aktáinak közzétételéről.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.