szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Boszniában élő homoszexuálisok több mint fele a nagy társadalmi nyomás és megkülönböztetés miatt el akarja hagyni az országot - legalábbis ezt mutatja egy ottani felmérés.

Szvetlana Gyurkovics, az egyik meleg egyesület koordinátora a Jutarnji list című zágrábi lapnak azt is elmondta, hogy 214 megkérdezett meleg 90 százaléka titokban tartja másságát és 24 százalékuk érzékeli a diszkriminációt.

Nagy port vert föl Boszniában Ahmed Imamovic filmje, amely két férfi szerelméről szól a délszláv háború idején. "A családok jobban elfogadják, ha egy családtag háborús bűnös, mint azt, hogy ha homoszexuális"- mondta egy interjúban a film rendezője.

Egy májusi felmérés szerint a megkérdezett 1500 ember, valamennyien 18 évnél idősebbek, 80 százaléka negatívan ítéli meg a melegeket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hét nap

KANADAI MELEGHÁZASSÁG

Miután a kanadai szenátus 47- 21 arányban elfogadta az azonos neműek házasságát engedélyező tervezetet, az a hét...

MTI Világ

Kanadában is engedélyezték a melegházasságokat

A képviselőház után a szenátus is jóváhagyta kedden az egyneműek polgári esküvőjéről szóló törvényt Kanadában, így semmi akadálya, hogy a főkormányzó aláírásával akár már szerdán életbe lépjen a konzervatívok és az egyházak által hevesen támadott jogszabály.

MTI Világ

Lehetnek meleg papok, de csak 3 év szűziesség után

A Vatikán a közeljövőben engedélyezni fogja pénteki olasz lapjelentés szerint olyan homoszexuális férfiak katolikus pappá szentelését, akik bizonyítani tudják, hogy a kinevezésüket megelőzően három éven át nem tartottak fenn szexuális kapcsolatot.

MTI Világ

Rigában betiltották a melegek felvonulását

Nem rendezhetik meg első fesztiváljukat a lettországi homoszexuálisok a hét végén Riga központjában - ismertette szerdán a lett főváros vezetésének döntését Ugis Vidavskis, a főpolgármesteri hivatal szóvivője.

Világ

Pierre atya a szexről a melegekről és az egyházról

Pierre atya, aki katolikus pap és egyben a felmérések szerint Franciaország egyik legnépszerűbb személyisége legújabb könyvében állást foglal amellett, hogy a katolikus papok köthessenek házasságot, továbbá hogy nőket is szenteljenek pappá és hogy nem akadályozzák a melegek életközösségének elismerését.