Ez volt a történelem legvéresebb túszdrámája. 2004. szeptember 1-én egy, az orosz csapatok Csecsenföldről való távozását követelő kommandó elfoglalta Beszlanban az 1. számú iskolát, foglyul ejtve az ott tartózkodó mintegy 1100 embert. Az orosz különleges biztonsági erők három nappal később megrohamozták az épületet, ám az akció vérfürdőbe torkollott.
A megemlékezés több mint 3000 résztvevője gyertyás virrasztás mellett virágokat helyezett el az egykori tornaterem megszenesedett maradványainál, ahová annak idején az emberrablók bezárták túszaikat. A romokra az áldozatok portréit akasztották ki, valamint olyan feliratokat, amelyek szerint a helyiek továbbra sem bocsátják meg a hatóságoknak a tragédiát. "Követeljük a történtek tárgyilagos tisztázását és a felelősök megnevezését!" - állt az egyik transzparensen. Egy másik egyenesen terrorizmussal vádolta a titkosszolgálatot (FSZB) és a belügyminisztériumot.
Az orosz parlament vizsgáló bizottsága tavaly decemberben megállapította, hogy a különleges biztonsági erők fellépése nem veszélyeztette a túszok életét; nem ők, hanem a terroristák robbantották fel az iskolát. Az áldozatok hozzátartozói és sok orosz azonban úgy véli: a hatóságok ma is eltitkolják a vérfürdővel kapcsolatos tények egy részét. Tiltakoznak azellen is, hogy a 32 fős kommandó egyetlen túlélőjét leszámítva senkit sem büntettek meg a beszlani tragédiáért.
Haraggal emlékeztek a beszlani tragédia 3. évfordulóján
Haraggal vegyes gyásszal emlékeztek meg szombaton az észak-oszétiai Beszlan városában az egykori iskola romjainál a három évvel ezelőtti túszszedésről, amely 332 ember, köztük 186 gyermek halálával végződött.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.