A görög főváros lakói a közép-európai idő szerint 14 órára tervezett ceremónia előtt már órákkal sorban álltak, hogy tanúi lehessenek az eseménynek. Ugyanakkor továbbra is nagy erőkkel vonult ki a rendőrség, miután szombaton több Tibet-barát és globalizáció-ellenes csoport tüntetett a kínai emberi jogsértések, valamint a tibeti megmozdulások leverése miatt.
Biztonságiakat vezényeltek az Akropolisz tetején és az ókori szentély körüli területre, ahol a lángot vasárnapra virradó éjjelre helyezték el az egy hetes, 1500 kilométeres görögországi staféta után. A rendkívüli biztonsági intézkedésekről azután született döntés, hogy március 24-én a láng olümpiai meggyújtásának szertartását a francia újságíró jogvédő szervezet, a Riporterek Határok Nélkül (RSF) aktivistáinak tüntetése szakította félbe és kisebb megmozdulások voltak a görögországi staféta során is. A nemzetközi sajtót nem is engedték tudósítani a láng akropoliszi érkezéséről, emiatt több hírügynökség nem volt hajlandó közzétenni a rendelkezésükre bocsátott sokszorosított fotókat. A láng vasárnapi athéni váltófutásának útvonalát a szervezők kétszer változtatták meg, hogy a lehető legrövidebbre szűkítsék a városi útvonalat.
Az ünnepséget az Akropolisz lábánál lévő márványstadionban tartják, ahol 1896-ban az első újkori olimpiát rendezték. Minosz Kiriaku, a görög olimpiai bizottság elnöke adja át a lángot a pekingi szervező bizottság vezetőjének, Liu Csinek (Liu Qi). Az eseményre mintegy 20 ezer nézőt engednek be szigorú ellenőrzések után. A láng hétfőn érkezik repülőgépen Pekingbe, majd április 2-tól 20 országon utaztatják végig, mielőtt visszatér Kínába. Útja zaklatottnak ígérkezik, mert a kínai rendszerrel szembenállók máris tüntetéseket jelentettek be, többek között Londonban, Párizsban és San Franciscóban.
Ma adják át az olimpiai lángot
Szigorú biztonsági intézkedések közepette adják át az olimpiai lángot a kínai szervezőknek vasárnap a kora délutáni órákban Athénban.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.