Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Pakisztán sikeres kísérletet hajtott végre szombaton új, légi indítású robotrepülőgépével egy nappal azután, hogy a rivális ország, India közepes hatótávolságú rakétát próbált ki.
A pakisztáni hadsereg közlése szerint a Hatf-8 elnevezésű szárnyasrakéta hatótávolsága 350 kilométer, és mindenféle töltet, köztük nukleáris robbanófej célba juttatására képes nagy pontossággal. A repülőgépről indítható Hatf-8 formatervezése és anyaga miatt nehezen fedezhető fel a radarok számára. Az eszközt először tavaly augusztusban tesztelte a pakisztáni hadsereg.
India sikeres kísérletet hajtott végre szerdán egy Agni-III típusú közepes hatótávolságú rakétával. A 3500–4000 kilométer hatótávolságú ballisztikus rakéta háromlépcsős, szilárd hajtóanyagú és hagyományos, illetve nukleáris robbanófej célba juttatására alkalmas.
Pakisztán 1998-ban vált nukleáris hatalommá, miután föld alatti atomrobbantások sorozatát hajtotta végre válaszul India hasonló robbantásaira. A két szomszédos ország négy háborút vívott egymással, de viszonyuk jelentősen javult azóta, hogy 2004-ben béketárgyalásokat kezdtek egymással.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.