Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A szerb radikálisokkal és nacionalistákkal nem teremthető meg a parlamenti többség - közölte szombaton Ivica Dacsics, a szerb szocialisták elnöke a pártja köré tömörült koalíció nevében, s jelezte, hogy az általa vezetett tábor a Borisz Tadics államfő nevével fémjelzett úgynevezett demokrata erőkkel kíván tovább egyezkedni.
A május 11-i választásokat követően a három pártból álló, szocialisták vezette koalíció vált Szerbiában a mérleg nyelvévé. A több mint egy hónapja tartó tárgyalások Dacsics szerint azért váltak folytathatatlanná, mert a radikálisok és a nacionalisták nem adtak kielégítő válaszokat az általa vezetett koalíció kérdéseire. Vonatkozik ez elsősorban az Európai Unióval aláírt társulási és stabilitási egyezményre, amelyet a nacionalisták meg akarnak semmisíteni, miközben a szocialisták és a nyugdíjasok némi fenntartással ugyan, de elfogadják, az Egységes Szerbia pedig feltétlenül kiáll mellette.
A szocialista pártelnök a koalíció vezetőinek megbeszélése után három lehetőséget vázolt fel: új parlamenti választások, megállapodás koalíciója és a Tadics vezette Európai Szerbiáért pártkoalíció között a kormányalakításról, illetve a szocialista irányítású tábor nélküli kormányalakítás. Dacsics hozzátette, hogy koalíciója véleménye szerint folytatni kell az erőfeszítéseket a demokratákkal alkotandó parlamenti többség megalakítása érdekében.
A szavazóikat hetek óta félrevezető szocialisták vezetője ezzel lényegében beismerte, hogy bár mindeddig hevesen tagadták, már hosszabb ideje tárgyalnak a demokratákkal. A kétkulacsosság vádját sértődötten elutasító szocialista vezetőkkel ellentétben Tadics demokratái már jó ideje jelezték, hogy a színfalak mögött intenzív tárgyalások folynak.
Ezek annyira előrehaladottak, hogy a hétvégi belgrádi sajtóban már állítólag biztosnak tekinthető kormánylisták is megjelentek. Ezeken az egyik legfontosabb poszton, a biztonsági és rendőri szerveket felügyelő miniszterelnök-helyettesén Ivica Dacsics szerepel.
A "mi komoly párt vagyunk, egyszerre csak egy táborral tárgyalunk" szocialista érvet meghazudtolva a demokrata párt vezetéséhez közel állók már napok óta állítják, hogy lényegében minden fontos kérdésben megállapodtak, s néhány technikai részlet tisztázása után akár két héten belül megalakulhat a kormány.
Megfigyelők szerint azonban ez csak akkor lehetséges, ha a szocialisták felrúgják a közös belgrádi kormányzásról a radikálisokkal és a nacionalistákkal már megkötött megállapodást. Enélkül ugyanis a demokrata párt fő szövetségese, a 24 parlamenti képviselőt adó G 17 Plus párt nem lesz hajlandó részt venni a kormányban. Mint vezetői többször határozottan leszögezték: Belgrád túl fontos hely ahhoz, hogy ne az országot irányító koalíció vezesse.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.