A Kommerszant című orosz lapban pénteken megjelent interjúban Szaakasvili kijelentette: tárgyalásokra csak akkor kerülhet sor, ha Oroszország visszatér a kiinduló pozícióhoz, és elismeri az egységes Grúziát és annak határait (vagyis azt, hogy a kilencvenes évek elején elszakadt Abházia és Dél-Oszétia Grúzia része). Megismételte: a dél-oszétiai orosz katonai akció célja a grúziai rezsim megdöntése és Grúzia függetlenségének korlátozása, vagy felszámolása.
"Tbiliszi egyáltalán nem szándékozik Moszkvával tárgyalni területi épségéről, amelyet Oroszország megsértett, hanem csakis az agresszor orosz csapatok kivonásáról. Készek vagyunk megvitatni a fegyvernyugvást, és miegyebet, de Oroszország nem ismeri el Grúzia függetlenségét és területi épségét, s ilyen helyzetben nehéz tárgyalásokat kezdeni" - mondta.
Az elnök állította: hazugság, hogy Grúzia támadott volna meg bárkit, hazugság, hogy békés dél-oszétiai lakosok váltak a grúz katonák áldozataivá, mert azok nem is találkoztak civilekkel. Utalt arra, hogy sok háború ilyen hazugságokkal kezdődik.
Arra a kérdésre válaszolva, gondolt-e rá, hogy ha megtámadja Dél-Oszétiát, Oroszországgal kerül szembe, lényegében beismerte, hogy erre fel volt készülve. Hosszan beszélt arról, hogy Oroszország hónapok óta készült erre a háborúra, s a Grúziával baráti kapcsolatokat ápoló országok titkosszolgálatai is jelezték ezt hónapokkal korábban, vagyis Grúziát nem érték váratlanul a történtek.
Meggyőződésének adott hangot, hogy nem volt más választása: Grúziának meg kell őriznie államiságát és ki kell szorítania az orosz csapatokat egész Grúzia határain túlra. "Nem vagyok hajlandó semmiféle kompromisszumra Putyin rezsimjével" - mondta.
Szaakasvili szerint mindezt Grúzia saját erejére és barátai segítségére támaszkodva viszi véghez, és soha nem engedi át területe egy négyzetcentiméterét sem Oroszországnak, sem másnak, hanem a végsőkig fog harcolni. Megismételte Washingtonban sietve cáfolt kijelentését, miszerint az Egyesült Államok nem segélyt küld katonai repülőgépein, hanem ellenőrzése alá vonja a grúziai repülőtereket és kikötőket, s ez igen fontos fejlemény a régiós geopolitikában. Úgy vélte, Washington azért nem vette nyomban védelmébe Grúziát, mert "senki nem számított arra, hogy Oroszország túlmegy az emberiesség minden határán, s hatalmas kárt okoz Grúziának".
Végül arra a kérdésre, nem tart-e attól, hogy miatta globális konfliktus alakul ki Oroszország és az Egyesült Államok között, Miheil Szaakasvili így válaszolt: "Az utóbbi néhány napban annyi aljasságot láttam már az orosz hadigépezet részéről, hogy már semmitől sem félek".
Szaakasvili nem hajlandó kompromisszumra
Miheil Szaakasvili grúz elnök "nem hajlandó kompromisszumra Vlagyimir Putyin rezsimjével", s kitart amellett, hogy Dél-Oszétia, illetve Oroszország támadta meg a dél-oszétiai grúz enklávékat, s a múlt pénteki grúz támadás, a bombázásokat is beleértve, csupán az orosz tankok feltartóztatását szolgálta.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.