Berlin és London viszonya az utóbbi időszakban amúgy is feszültebbé vált az Európát sújtó gazdasági és pénzügyi válság következményeinek enyhítéséhez szükséges intézkedések eltérő megítélése miatt. A feszültséget most tovább élezte Peer Steinbrück német pénzügyminiszternek a Newsweek hírmagazin legfrissebb számában megjelent nyilatkozata.
A szociáldemokrata politikus rendkívül élesen bírálta Nagy-Britannia, a munkáspárti kormány és személy szerint Gordon Brown miniszterelnök gazdaságpolitikáját, illetőleg a válság enyhítése érdekében elhatározott lépéseit. A miniszteri nyilatkozat azt követően hangzott el, hogy a hét elején Londonban Brown, továbbá Nicolas Sarkozy francia államfő és José Manuel Barroso európai bizottsági elnök találkozójára nem hívták meg a német kancellárt, amit Berlinben meglehetősen zokon vettek.
Az amerikai hetilapnak adott interjúban Steinbrück a diplomáciában szokatlan élességgel és gúnnyal bírálta a brit intézkedéseket, különös tekintettel az áfa csökkentésére. A konjunktúra élénkítésével kapcsolatos esetleges újabb csomag elhatározásával egyelőre kiváró német kormány minisztere a brit lépések gyorsaságát "lélegzetelállítónak és lesújtónak" nevezte, s közvetve kétségbe vonta azok hatékonyságát. Mindehhez még azt is hozzátette: a londoni intézkedések nyomán a brit államadósságok olyan méretet öltenek majd, amelynek csökkentéséért "egy egész generációnak" kell majd dolgoznia.
Berlini sajtóértesülések szerint Gordon Brown hasonló élességgel reagált a német pénzügyminiszter nyilatkozatára. Az újságok idézték a brit miniszterelnököt, aki ismételten azzal vádolta Németországot, hogy a gazdasági és pénzügyi válsággal kapcsolatban "nem megfelelő" politikát folytat. Brown egyenesen azt állította, hogy Németország "kudarcra van ítélve." "A fontos az, hogy a legtöbb ország azt csinálja, amit mi csinálunk" - fogalmazott a brit miniszterelnök, "tétlenséget" vetve a német kormány szemére.
Berlin és London egymást ekézi a válságkezelés miatt
Az Európai Unió Brüsszelben folyó csúcstalálkozójával párhuzamosan különös diplomáciai háború bontakozott ki Németország és Nagy-Britannia között.

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint
Tompos Márton: A Momentumot megkörnyékezték többször is, több oldalról, hogy szívesen segítenének a kampányban
Az Air India-gép egyik pilótája megkérdezte a másiktól, hogy miért zárta el az üzemanyag-adagolót
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet. Ez is szerepel a június 12-én történt katasztrófa vizsgálati jelentésében.
A német külügyminiszter maga kíván eljárni a Budapesten raboskodó Maja T. ügyében
Fukuyama azt mondja, első könyve végét senki nem olvasta, pedig benne áll, ami most történik
Csúcsra járatta a valóság meghajlítását a FIFA elnöke, de a klubvilágbajnokság súlyos problémákra világított rá
Gianni Infantino komolytalan dicshimnuszairól, a felemás színvonalú meccsekről, nevetséges jegyárzuhanásokról, kizsigerelt játékosokról és persze a torna döntőjének két résztvevőjéről is szó lesz.