Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Együttműködött az amerikai hírszerzéssel a hatvanas évek elején Juanita Castro, Fidel Castro korábbi és Raúl Castro jelenlegi kubai elnök húga. Önéletrajzi kötete hétfőn jelent meg az Egyesült Államokban.
Az Univisión amerikai televíziónak adott előzetes interjújában a most 76 éves Juanita, a hét Castro-testvér közül a negyedik elmondta, hogy kezdetben támogatta a forradalmat, de később kiábrándult belőle a kivégzések és a magántulajdon túlzott kisajátítása miatt. Háza kommunistaellenes személyek menedékhelyévé vált, mielőtt 1964-ben ő is emigrált.
Juanita több mint 40 éven át hallgatott, de most elismerte, hogy a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) megkörnyékezte őt. A The Miami Herald utánajárt a dolognak, és az ügynökség illetékesei megerősítették, hogy tényleg együttműködött velük mialatt még Kubában volt, és azután is, hogy távozott. A Castro-lány végül Miamiban telepedett le, ahol egy gyógyszertárat vezetett. Visszaemlékezéseit az amerikai Santillana kiadó jelentette meg egy társszerző újságíró segítségével.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.