Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Silvio Berlusconi kormányának népszerűsége 2008-as megválasztása óta a legalacsonyabb szintre zuhant, ami tovább erősíti az előre hozott választásokkal kapcsolatos találgatásokat.
A baloldali La Repubblica című napilap megbízásából végzett közvélemény-kutatás kedden nyilvánosságra hozott adatai szerint a jobbközép kormány támogatottsága harminc százalékra zuhant, ami a júliushoz képest 3, a januárihoz viszonyítva pedig 10 százalékpontos csökkenést mutat.
Berlusconi megítélése az év eleji 48 százalékról júliusra 39 százalékra zuhant, s ez szeptemberben sem változott. A kormányzó Szabadság Népe Párt támogatottsága a januári 46 százalékról júliusra 35 százalékra esett, ebből szeptemberre további egy százalékpontot veszített. A bevándorló-ellenes Északi Liga július óta 3 százalékpontot javított, s így jelenleg 33 százalékon áll. Fini újonnan alapított, Jövő és Szabadság elnevezésű mozgalma azonban a korábbi felmérések által előrevetített 6-7 százaléknál sokkal jobban teljesített, és jelenleg a választók 20 százalékának bizalmát élvezi.
A kedvezőtlen megítélés egyik oka a növekvő munkanélküliség és a korrupciós botrányok mellett az a hónapok óta húzódó belpolitikai csatározás, amely a kormány parlamenti többségének elvesztéséhez vezetett. Gianfranco Fini házelnök, aki a kormányzó párt társalapítója is, súlyos nézeteltérésbe került a miniszterelnökkel. A házelnök és támogatóinak kiválása a koalícióból alapjaiban rengette meg a kormány helyzetét, és népszerűségének radikális csökkenéséhez vezetett.
A balközép ellenzék megítélése azonban még a kormánypártokénál is rosszabb. A balközép vezető ereje, a Demokrata Párt év eleji 37 százalékos támogatottsága júliusra 32, majd szeptemberre 26 százalékra csökkent. Berlusconi jövő héten készül beszédet mondani a parlamentben, ám egyelőre nem tisztázott, hogy a koalíció kér-e majd bizalmi szavazást.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.